Политика » Украинский бомонд » 

Відповідальність – це та ціна, яку ми платимо за владу

Дострокові парламентські вибори мають на меті змінити політичну карту Верховної Ради. Оскільки зараз є запит на нові обличчя, а близько 80% хочуть перезавантаження влади, то крок Президента щодо розпуску законодавчого органу є цілком оправданим. Після Майдану погляди та настрої людей суттєво змінилися, українці стали більш проєвропейськими та вибагливими. Громадяни хочуть таких обранців, які максимально до них наближені, а не літають десь посеред хмар та живуть у своєму Всесвіті. Це означає, що влада більше жодним чином не має розглядатися, як метод збагачення на фоні злидарювання більшості населення. Саме тому, виборці більше звертатимуть увагу на таких самих «простих хлопців».
Варто нагадати, що новий склад Верховної Ради 8 скликання обиратиметься за старим законом, який приймався в 2012 році. Половина складу парламенту країна отримає за партійними списками, інша половина – за мажоритарною системою, тобто в одномандатних округах. Хочу зазначити, що саме пропорційна модель породжує корупційну складову, оскільки саме «за списками» до Верховної Ради потрапляли випадкові люди із сумнівною репутацією, натомість депутат, обраний в окрузі, більше перейматиметься проблемами простими людьми та округу. Окрім того, пропорційна система є авторитарною, чого вартий «імперактивний мандат», призначення спікерів для ЗМІ, тобто депутат позбавлений права на власну думку. Натомість мажоритарна система формує яскраві особистості та парламентарів з незалежною позицією, це та кров, яка дозволяє підняти інтелектуальний та моральний рівень цієї гілки влади.
Як тільки був даний старт для реєстрації, одним з перших зареєструвався кандидатом в народні депутати в 14 окрузі (включає місто Жмеринка, Барський, Жмеринський, Літинський, Тиврівський райони Вінницької області) підприємець, лідер Міжнародної громадської організації «Всенародний контроль та захист» Борис Мацюк. Своєю принциповою позицією Борис Петрович відзначився ще в грудні 2013 року. Нагадаємо, він найперший депутат місцевого рівня Київщини, який написав заяву про вихід з партії та фракції Партії регіонів. Подав її керівнику парторганізації та фракції Броварської райради Петру Иваненку.
«Не можу терпіти такого хамства: в центрі європейської столиці, вночі, міліція за вказівкою влади б’є мирних демонстрантів — студентів. Це стало останньою краплиною терпіння. Це агонія влади і манія. Кому можуть заважати студенти?
Крім того, я не згоден з політикою Президента Януковича та Прем’єр-міністра Азарова щодо зміни курсу євроінтеграції. Більшість громадян, які голосували за мене уявляють своє життя в Євросоюзі. Потрібно було про ризики від асоціації з ЄС говорити раніше, а не перед підписанням документа. Україна повинна стати членом європейської родини. І стане!», — прокоментував тоді свій крок Борис Петрович.
Відтоді в усіх райрадах Київщини почали розпадатися фракції та партосередки Партії регіонів. Але саме в період правління Януковича цей крок був дуже сміливим, про свою позицію могли говорити лише одиниці.
Сам Борис Мацюк народився і виріс на Вінниччині в простій селянській родині. «Мій покійний батько нас, своїх дітей, навчав життєвим принципам і говорив, що запорукою будь-якого успіху є наполеглива праця, вміння відповідати за свої слова та робити людям тільки добро. Він все життя багато працював, був для нас прикладом наслідування. На жаль, його вже немає поруч, але, ми його діти, продовжуємо жити за його настановами та правилами», — розповідає Мацюк.
Вінниччина – його мала Батьківщина. Він добре ознайомлений із проблемами регіону та обіцяє бути її головним лобістом у Верховній Раді. Окрім того, як громадській діяч та лідер МГО «Громадський контроль та захист» обіцяє захищати інтереси простих громадян.
«Наші волонтери стоять на захисті національних інтересів: десь нищать сквер, ми разом з громадянами, допамагаємо їм відстоювати свої права, десь забруднюють річку, ми б’ємо на сполох. Стараємося, аби нас почули та до вирішення проблеми ставимося відповідально. Ми завжди намагаємося достукатися до кабінетів чиновників, будемо продовжувати боротьбу із бюрократією та корупцією. Нація має пробудитися та відчути, що на цій землі вона є повноправним господарем», — підкреслив Борис Мацюк.
Його предвиборча програма дуже проста, направлена на захист підприємництва та боротьбу із корупцією, спрощення системи оподаткування. Він за «призначення на державні посади лише на підставі професійних знань та фаху, а не за партійною ознакою». Для нього найвищою цінністю є людина та її добробут, самореалізація. Тому він їде в депутати…
Ангеліна Петренко, для «Вероятно»

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `