международная политика » Политика » 

В ЄС намітилася тріщина — британська преса

В ЄС намітилася тріщина — британська преса

У четвер західна преса пише про загрози для британської безпеки без ЄС, чергове опитування британців про «брексіт» та майбутнє цін на нафту.

Сильніші разом

Daily Telegraph публікує лист до редакції за підписами 13 командирів Збройних сил Великої Британії у відставці. Військові переконані, що перед країною постануть серйозні загрози у разі її виходу з ЄС. Зокрема у листі йдеться про Росію та угруповання «Ісламська держава» (ІД), — передає ВВС

«Напередодні референдуму ми особливо стурбовані одним головним питанням: чи буде Велика Британія почуватися безпечно у ЄС поза ним? З огляду на події у світі, відповідь нам здається очевидною», — цитує газета авторів звернення.

Перед Європою зараз постало багато викликів: від нестабільності на Близькому Сході і наступу ІД й до «підйому російського націоналізму та агресії», пояснюють військові.

«Великій Британії доведеться відповідати на ці виклики як у складі ЄС, так і поза його межами. Проте у складі ЄС ми сильніші», — пояснюють вони.

«Тому ми чітко переконані в тому, що залишитися у складі ЄС — у наших національних інтересах», — резюмують колишні командири.

Серед авторів листа: фельдмаршал лорд Брамалл, колишній голова штабу Збройних Сил Великої Британії, фельдмаршал лорд Гатрі, маршал авіації у відставці Джок Стірруп, адмірал флоту у відставці лорд Бойс та колишній голова сил спецпризначення генерал Майкл Роуз.

Аргументи «за» та «проти»

Кемерон
YVES HERMAN AFP Умови перебування Британії в Євросоюзі стали головною темою нещодавнього саміту спільноти

Британців непокоять економічні наслідки можливого виходу їхньої країни з ЄС, пише Independent. Про це свідчать результати дослідження проведеного організацією NatCen Social Research.

Принаймні 40% опитаних вважають, що припинення членства Великої Британії у Євросоюзі, так званий «брексіт», негативно позначиться на національній економіці, у той час як 24% переконані в тому, що буде навпаки.

Окрім цього, британці стурбовані питанням національної ідентичності — 47% респондентів вважають, що членство у ЄС підриває британську ідентичність, а щонайменше 65% — хочуть аби вплив правил Європейського Союзу в країні зменшився.

Опитування також показало, що 57% британців вважають, що у разі виходу з ЄС, рівень напливу мігрантів зменшиться.

Щодо ролі Великої Британії на світовій політичній арені, третина опитаних переконана в тому, що вона послабиться.

«Широко розповсюджений євроскептицизм», — цитує видання загальні результати дослідження.

Майбутнє Лондонського Сіті

Лондон сіті
Getty Окрім безпекових загроз «брексіту» в Лондоні переймаються і його фінансовими наслідками

Лідерство Великої Британії як потужного міжнародного фінансового центру може бути під загрозою після її виходу з ЄС, вважають у фінансовому центрі країни — Лондонському Сіті.

Як пише Financial Times, фінансисти розділилися на два табори: одні вважають, що «брексіт» покладе край ері домінування туманного Альбіону у сфері міжнародних фінансів, інші ж кажуть, що вихід країни з союзу піде лише на користь.

«Невеликі групи [компаній] та люди, які все життя у них пропрацювали, набагато більш імовірно схильні до виходу [з ЄС], великі ж міжнародні компанії наполягають, аби залишитися у складі Союзу», — пише газета.

Серед прихильників другої позиції – переважно банкіри. Саме вони попереджають про ризики для банківської системи у разі «брексіту», пояснюючи, що їхнім установам доведеться згорнути операції у Лондоні та розширяти бізнес в інших країнах ЄС.

«Значні обсяги фінансових операцій, які зараз відбуваються у Лондоні, згорнуть, якщо Велика Британія залишить ЄС», — цитує видання голову європейського відділення американського інвестиційного банку Merrill Lynch Алекса Вілмот-Сітвела.

Щодо представників першої групи, то серед них переважно хедж-фонди та брокерські фірми, пише Financial Times. Справа у негативному ставленні цих компаній до законодавства та ініціатив ЄС у сфері регулювання цієї галузі, зокрема обмеження на суми виплат бонусів. Саме тому вони вважають, що Великій Британії було б краще поза ЄС, пояснює видання.

«Це також звільнило б нас від безглуздого обмеження щодо бонусів та інших нових законів», — цитує видання голову брокерської компанії Iap Майкла Спенсера.

І якщо загальний результат референдуму, запланованого на 23 червня, поки невідомий, то у тому, що «брексіт» стане найбільшим потрясінням для фінансової системи країни, сумнівів немає, підсумовує газета.

Нафтові перспективи

Переговори
Reuters Попри домовленість щодо можливого замороження видобутку, скорочувати його обсяги у Саудівській Аравії не планують

Саудівська Аравія відмовилася скорочувати обсяги видобутку нафти, що знищило надії на можливе підвищення цін на «чорне золото», пише International New York Times.

«Немає сенсу витрачати час на те, аби досягти скорочення обсягів видобутку… Цього не станеться», — цитує видання міністра нафти та мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Алі Аль-Наїмі.

Заява міністра лише збільшує тиск на ціни на нафту, які коливаються на рівні 30 доларів за барель, пише газета.

«Слова пана Аль-Наїмі, який вважається найвагомішим голосом в енергетичній політиці Саудівської Аравії, провідної країни в ОПЕК, традиційно впливають як на енергетичний ринок, так і на ринок цінних паперів», — пише газета.

За словами саудівського міністра, єдиним можливим варіантом є продовження терміну замороження обсягів видобутку, про що нещодавно домовилися Саудівська Аравія, Росія, Катар та Венесуела. Але щодо скорочення, видобування чиновник налаштований вкрай скептично.

«Навіть якщо вони (Країни. – Ред.) заявлятимуть про скорочення, це не буде втілене у життя», — цитують Алі Аль-Наїмі International New York Times.

Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `