Политика » Украинский бомонд » 

Україна і Росія одночасно блокують рух вантажівок

Україна і Росія одночасно блокують рух вантажівок

У понеділок Кабмін тимчасово зупинив транзит російських вантажівок територією України. Перед цим стало відомо, що у Росії затримали більше 150 українських фур.

«РФ у порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії, — пише BBC.

До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії», — йдеться у повідомленні Кабміну.

МЗС України направило відповідну ноту російській стороні.

«Вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, відновити транзитний рух українських автотранспортних засобів», — наголосив український прем’єр Арсеній Яценюк на урядовій нараді.

Він додав, що українська сторона проводить консультації з ЄС щодо виконання РФ «базових принципів Світової організації торгівлі».

Заява Кремля

Прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав свавіллям рішення влади України припинити транзит російської вантажівок через свою територію.

«Це абсолютно обурливо, коли при потуранні влади в Україні подібне свавілля твориться щодо наших перевізників», — цитує слова пана Пєскова ТАСС.

На думку речника Володимира Путіна, заборона на проїзд через Україну для російських вантажівок «суперечить нормам міжнародного права».

Півтори сотні вантажівок

Автомайдан
Ruh Avtomaidan
Блокування проїзду російських фур в Україні почали активісти

Станом на ранок 15 лютого інспектори Ространснагляду затримали 152 українські вантажівки у відповідь на блокування російських машин в Україні, повідомили у російському відомстві.

У Ространснагляді відзначають, що машини відправляють на спеціальну стоянку до подальших розпоряджень міністерства транспорту РФ. Інспектори складають протоколи вилучення з описом документів.

12 лютого українські активісти почали блокувати російські вантажівки. Незабаром міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія не зможе «просто так» провозити через українську територію товари в Євросоюз.

Блокування відбувалися на Закарпатті, в Чернівецькій, Львівській, Волинській і Житомирській областях.

Вантажівки з російськими номерами добираються з Білорусі до ЄС через Україну, оскільки раніше Польща перекрила їм рух.

1 січня Росія заборонила прямий український транзит до Казахстану. А через кілька днів по тому у міністерстві економіки України повідомили, що Росія повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `