Политика » политическое рандеву » 

Сергій Рудик: «Люди, які доведені до відчаю, легше піддаються маніпуляції»

Сергій Рудик: «Люди, які доведені до відчаю, легше піддаються маніпуляції»

Сергій Рудик – народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, у читача завжди на слуху.

Для Всеукраїнського інтернет-видання «Вероятно» Сергій Ярославович люб’язно погодився розповісти про власні законодавчі ініціативи, можливу відставку уряду, ймовірність третього майдану.

Сергію Ярославовичу, яка з Ваших законодавчих ініціатив є найбільш унікальною?

Наприкінці грудня 2015 року мною зареєстрований альтернативний законопроект «Про діяльність Форекс-ділерів в Україні». Він має свою історію: на початку минулого року я пропонував подібний закон щодо легалізації цього виду бізнеса, однак він викликав серйозний резонанс в середовищі людей, причетних до цього виду діяльності.

З одного боку, Форекс — це вид фінансової діяльності, але насправді — це чисте шахрайство на сьогоднішній день. В Україні вони працюють без реєстрації та поза законом, зареєстровані на офшорах. Експерти оцінюють річний оборот в межах 250 мільйонів доларів, з яких міг би бути сплачений податок до державного бюджету.

Нами був відкликаний цей законопроект з метою його удосконаленя, бо ми з’ясували, що основна проблема в цьому бізнесі – це як раз реклама, коли суб’єкти цього виду діяльності щось не договорюють, а люди попадають потом в аферу.

Однак, 18 грудня депутат Сергій Рибалка, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності , зареєстрував подібний законопроект, який на 90 відсотків списаний с мого. За регламентом, якщо протягом 15 днів с дня регістрації законодавчої ініціативи на аналогічну тему не реєструється інша, тоді вона називається альтернативною і розглядаються паралельно дві. Потім вже спілкуючись з пресою, будемо пояснювати, що це плагіат.

Протягом цієї каденції Верховної Ради я зареєстрував 52 законопроекти. Є сенс працювати над тими, у яких існує шанс на проходження.

Також за регламентом кожен народний депутат може в межах одного пленарного тижня може зареєструвати не більше 2 запитів. Протягом року я зареєстрував 51 запит, перелік є в газеті «Голос України» та в електронній версії на сайті ВРУ.

Ваша думка щодо ініціативи стосовно позбавлення депутатів мандату за прогули.

Це чистий популізм. Хай краще введуть сенсорну кнопку і введуть персональне голосування.

Приміром, у Бразилії зробили сенсорну кнопку і це дисциплінувало депутатів. В українських умовах це змусить керівництво Верховної Ради бути більш уважнішими до потреб народних депутатів.

Чи існує в залі Верховної Ради таке явище,  як «кнопкодавство» і чи може колега попросити проголосувати за нього, бо в нього якась важлива зустріч, і він у той момент не буде знаходитися в залі?

Треба відверто сказати, що так. Спочатку пропонувалася кримінальна відповідальність за голосування іншою особою.

Але краще ввести сенсорну кнопку. Тоді в залі не буде «кнопкодавства».

Як Ви взагалі оцінюєте продуктивність цієї Верховної Ради порівняно з роботою Верховної Ради інших скликань.

Депутати попередніх скликань були більш дисциплінованішими. Але їхня дисциплінованість була несумістною із принципами демократії. Їх заганяли в депутатські групи дуже жорсткими методами. Для мене це і зараз складно зрозуміти, бо демократія – це коли у людей полярні точки зору.

На мою думку, у нас тепер більш якісний парламент, оскільки тут набагато менше людей із сумнівною репутацією.

Київська обласна Рада прийняла звернення про необхідність звільнення Арсенія Яценюка з посади Прем’єр-міністра. Перед тим таке рішення було за полтавською обласною радою. Як ви думаєте, такі кроки місцевих рад, які проголошують свою недовіру до уряду, до Прем’єр-міністра, зможуть прискорити процес відставки?

Думаю, що ні. Для мене був показовим мітинг під Верховною Радою у день очікуваного звіту Прем’єра. Прийшло до 5 тисяч людей.

Якби суспільство хотіло би відставки цього Прем’єра, то на майдані, біля парламенту, стояли як мінімум 100 тисяч людей. Якщо депутатські корпуси місцевих рад приймають такі рішення, то все складатиметься в папочку. Коли у Верховній Раді розпочали збирати підписів за недовіру уряду, то станом на 11 грудня підписалося лише 75 депутатів. Це означає, що поки що в залі Верховної Ради немає голосів за відставку Яценюка. Я думаю, що він до осені пробуде.

Логічно – він влаштовує Президента, бо він йому не конкурент. Поки народний гнів Яценюка не зміте, він ще буде працювати.

Як ви думаєте, країна змінилася за останні 2 роки? І в яку сторону – позитивну чи навпаки?

Я вважаю, що країна змінилася в позитивну сторону. Горе з війною зробила нас нацією. У погіршенні людського життя ми дійсно досягаємо статистики початку розвалу СРСР.

Якби не війна, не загроза зовнішньої інтервенції і втрати територіальної цілісності, то, звичайно, можна було б жорсткіше ставитися до уряду, Президента, організовувати третій майдан. Люди, доведені до відчаю легше подаються маніпуляції. За наявності відповідних медіа-ресурсів, фінансової підтримки цьому протистояти набагато складніше.

Наскільки варяги виправдали себе в уряді? Чи потрібно надалі подібну практику поширювати чи відмовитися від цього?

Я думаю, що якраз саме ті іноземці, які зараз працюють в уряді і є малоефективні. Не може заміна трьох міністрів, в рамках цієї системи, без зміни правил гри щось змінити. Навіть Михайло Саакашвілі не розуміє нашу корумповану систему, бо він з іншої системи координат.

Реформування пострадянської махіни державного апарату – це найскладніша реформа. Неможливо в рамках старої системи прижити двох іноземців навіть з найкращою освітою. Добре, що вони там погодилися працювати, але це нічого особливо не дало, бо увесь уряд малоефективний. В той же час, реформи могли би провалити і українські міністри. А оскільки ми країна-банкрот, якщо не покриваємо видатки державного бюджету без зовнішніх запозичень, то влада політично залежна від країн-донорів.

На вашу думку, 2016 рік буде роком змін та переломним для українців? Чого очікувати?

Я сподіваюсь, що 2016 рік для України стане переломним та дозволить  встановити нові правила життя. Можна прогнозувати, що не буде провокацій та загострення войськових дій на Сході країни. Ми маємо період, так званої ремісії, використати для внутрішнього перегрупування сил, аби армія отримала сучасну техніку. Найгірше позаду.

Основне питання – як людям вижити на цьому етапі. Країна живе подвійними стандартами, в нас низькі заробітні плати. Мене особисто хвилює різьке зменшення населення нашої країни і здоров’я нації. Я ніколи раніше не знав, що у нас така кількість онкохворих. Українців було 52 мільйони, залишилося 40.

Тому я думаю, що 2016 рік буде роком перезавантаження, якщо в нас не буде активної фази війни, якщо Міноборонпром із генеральним штабом підсилять збройні сили. Коли ворог побачить, що в нас підготовлена армія, він відступить.

Розмовляв Володимир Малінін

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `