Социальное дно » Социум » 

Рівненщина: копачі бурштину штурмували прикордонників

Рівненщина: копачі бурштину штурмували прикордонників

У Держприкордонслужбі (ДПСУ) повідомили, що її співробітники були змушені застосувати зброю через спробу штурму прикордонного підрозділу «Кам’яне» у Рівненській області.

Внаслідок цього двох людей поранили у ноги. У ДПСУ стверджують, що їхній стан задовільний.

«Була створена реальна загроза життю та здоров’ю прикордонників, представників МВС та прокуратури, загроза захоплення зброї і службового майна», — ідеться у повідомленні.

За словами прикордонників, напередодні вони завадили спробі незаконно видобувати бурштин та разом зі співробітниками міліції і прокуратури затримали сімох людей біля села Обсіч за 2 кілометри від державного кордону. У повідомленні стверджують, що вони за допомогою мотопомпи незаконно намивали бурштин.

«Жодних дозвільних документів на право такої діяльності, а також документів, які б посвідчували особу, чоловіки надати не змогли. Трактор з мотопомпою та затриманих було доставлено до прикордонного підрозділу», — розповіли прикордонники.

null
Прикордонники кажуть, що затримані не мали дозволів на використання обладнання

За їхніми словами, згодом двох неповнолітніх порушників відпустили, але ввечері біля території підрозділу почали збиратися місцеві жителі: «Вони поводилися агресивно та висловлювали погрози у бік правоохоронців і вимоги відпустити їхніх односельчан».

Після встановлення осіб затриманих та процесуальних дій їм дозволили піти, однак власники трактора та мотопомпи вимагали повернути і їх.

«У мене грошей немає на хліб, а я вам помпу даруватиму? І трактора давайте. Я останні гроші віддала на ту помпу», — каже одна жінка на опублікованому ДПСУ відео.

«Спроба голови селищної ради вгамувати натовп закінчилася для неї численними тілесними ушкодженнями», — також зазначили у повідомленні.

«Близько 23:30 розігріті алкоголем чоловіки з числа місцевих мешканців почали закидати підрозділ камінням та ламати паркан», — стверджують у ДПСУ.

За їхніми словами, прикордонники спершу здійснити більше 10 попереджувальних пострілів вгору гумовими кулями, але це не припинило спроб захопити підрозділ.

Після застосування бойової зброї натовп — за інформацією Держприкордонслужби ідеться про приблизно 100 людей — відступив. Трьох учасників штурму затримали.

«Серед місцевих мешканців проводиться роз’яснювальна робота», — повідомили прикордонники.

null
Місця незаконного видобутку бурштину

Це вже не перший випадок протистояння між нелегальними копачами бурштину і правоохоронцями на Рівненщині. У березні внаслідок такої сутички в урочищі «Кукля» Дубровицького району постраждали семеро міліціонерів.

Нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав парламент ухвалити пакет законів, які б легалізували видобуток бурштину в Україні.

Напередодні президент Петро Порошенко заявив, що наступного тижня завершать операції із затримання людей, які фінансують незаконний видобуток бурштину в Україні.

 

www.bbc.com

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `