Политика » Украинский бомонд » 

Рецепт єднання країни – перемовини

Вже кілька місяців ведуться криваві бої на Донбасі. Вперше, за роки незалежності у новітній історії громадський спокій Південного сходу країни розривають кулеметні та гарматні постріли, руйнується інфраструктура міст регіону, з’явилася нова категорія громадян – біженці. Все це, безперечно, б’є по міжнародному іміджу держави, відлякує інвесторів.
Слід зауважити, що ситуація вийшла з-під контролю, а АТО не мають ефективної та результативної сили, тому слід шукати альтернативу. Окрім того, Генеральна прокуратура має дати правову оцінку тим діячам, які допустили референдуми в Криму та на Донбасі та знайти відповідь на запитання: чи є в їх діях ознаки зради національних інтересів та зради Батьківщини? Зрештою, оголошену люстрацію треба застосовувати і до тих політичних сил, представниками якої вони є.
Систематичні військові дії в Луганській та Донецькій областях боляче б’ють по національній безпеці України та міцності економіки. Невчасно виплачуються соціальні виплати, знецінюється гривня, падає виробництво та ВВП, зростають ціни на продукти харчування, як результат – від цього страждають прості люди. Втім, як писав видатний мислитель епохи Відродження Еразм Ротердамський, «розпочати війну легко, а закінчити важко». Слід зауважити, що українці голосували за нового Президента, аби нарешті в їх домі запанував мир та злагода. Тому перед Петром Порошенком стоїть не просте, але реальне завдання: зупинити війну в найкоротші терміни та виконати свої передвиборчі обіцянки. Люди втомилися, хочуть спокійно жити та народжувати в цій країні.
На мою думку, провальні операції АТО можна пояснити тим, що нею керують люди без відповідного військового досвіду та були призначені на посади за майданно-революційним принципом. Із ЗМІ ми отримували інформацію, в достовірності якої доводилося сумніватися, а газети та інтернет-видання рясніли заголовками: комендант майдану призначений на ту, чи іншу посаду. За ці тривалі місяці загинули сотні громадян. Безперечно, втрати вдалося б мінімізувати, якби справу довірили професіоналам, які є учасниками та ветеранами бойових дій. Міністрами силового блоку, керівником СНБО мають бути люди із досвідом. Ми маємо назавжди відмовитися від майданівського кумовства, якщо збираємося будувати демократичну, правову, справедливу Україну. Тому що це своєрідна форма корупції, проти якої стояли, гинули люди на Майдані. А про це треба завжди пам’ятати.
Асолютно погоджуюся із королем Франції Людовіком XII, який у свій час справедливо зауважив, що «для того, аби розпочати війну потрібні гроші, гроші і ще раз гроші». За часів попередніх Президентів спецслужби працювали ефективніше та на випередження ситуації. Саме тому, подібних загрозливих ситуацій щодо територіальної цілісності країни не виникало. Якби спецслужби змогли знайти та перекрити канали фінансування тероризму та сепаратизму, можна було б локалізувати ситуацію. Але, на превеликий жаль, ми маємо досить сумну статистику: кордон не захищений, через нього в Україну потрапляють озброєнні чужинці, із зброєю, фінансуванням та технікою, а країна досі ослаблена після майдану. Більше того, ми дізнаємося, що армія розвалена та роззброєна. І принизливо збираються по 5 гривень через смс з простих громадян на її утримання. Це ж сором! І майже щодня ми ховаємо наших хлопців.
Безперечно, треба шукати вихід із ситуації, яку слід заспокоїти. Рецепт об’єднання країни є: вимоги Донбасу мають бути розглянутими в рамках закону. Необхідно вести перемовини із місцевою владою, підключати моральних та впливових авторитетів, припинити АТО, війну, руйнування інфраструктури населених пунктів. Варто помітити, що в середині бойовиків є кілька центрів впливу, угруповань. В них немає чіткого лідера, вони розтрощені. Тому для їхньої ж деморалізації, треба сісти з ними за стіл перемовин, розпочавши процес розколу в їх середині. Таким чином ми врятуємо країну та збережемо мир на нашій землі. Тільки перемовинами, силою слова та духу.
Борис Мацюк, голова Міжнародної громадської організації «Всенародний контроль та захист»

 

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `