Политика » Украинский бомонд » 

Порошенко змінив керівництво Закарпаття та силового блоку області

Порошенко змінив керівництво Закарпаття та силового блоку області

 

Закарпатську ОДА очолив Генадій Москаль, управління СБУ – Олег Воєводін, а управління МВС у Закарпатській області – Сергій Князєв

Мукачівські події 11 липня стали поштовхом до повної зміни керівництва Закарпаття та керівництва силового блоку області. У середу на Закарпатті побував президент України Петро Порошенко разом із керівником МВС Арсеном Аваковим та головою СБУ Василем Грицаком. Президент гостро розкритикував ситуацію в області, яка вийшла з-під контролю місцевої влади та оголосив нові призначення.

Якщо ще зранку у середу ЗМІ висловлювали суперечливі припущення: міняють керівників чи ні, їде президент чи у його планах такого немає, то по обіді Адміністрація президента оприлюднила інформацію: Петро Порошенко на Закарпатті буде. А голова Закарпатської ОДА Василь Губаль терміново скликав прес-конференцію.

Із перших слів чиновника стало зрозуміло, що він прощається і водночас звітує про своє перебування у кріслі керівника області. Він подякував журналістам за те, що були з ним, критикували і зауважив, що буде радий повернутися до виробництва до себе у Нижнє Селище. (Сам Василь Губаль із Хустського району, очолював Хустську районну державну адміністрацію).

«Я йду з посади із совістю, що клеймо контрабанди, яку дуже сильно хочуть нав’язати Закарпаттю, не корінь її в Закарпатті. Корінь треба шукати на верхах. Бо без команди нічого не буває, я так думаю», – сказав Губаль і зазначив, що не знає офіційної причини своєї відставки. Водночас, за його словами, заяви на звільнення написали голови районних державних адміністрацій Закарпаття.

У найвіддаленішому від Донецька регіоні намагалися розгорнути другий фронт – Порошенко

Президент Петро Порошенко, який прибув на Закарпаття разом із міністром МВС Арсеном Аваковим та головою СБУ Василем Грицаком, передусім хвилиною мовчання вшанував загиблих сьогодні бійців у зоні АТО. Петро Порошенко нагадав: за попередню добу Україна втратила 8 своїх героїв.

«Російські терористичні угрупування здійснили один із найбільш потужних обстрілів з моменту підписання Мінських угод: 16 військовослужбовців були поранені, чотири з них – у важкому стані», – сказав Порошенко. Відтак перейшов до аналізу ситуації у Мукачеві та критики місцевої влади. Порошенко заявив: сьогодні у найвіддаленішому від бойових дій регіоні намагалися запалити вогонь і розгорнути другий фронт.

«Як гарант прав і свобод громадян я повинен розпеченим залізом випалити таке явище, як незаконні збройні формування. Чи лише в цей день було помічено, що на швидкості 50 кілометрів по Закарпаттю розсікають десятки машин, озброєні гранатометами, кулеметами, снайперськими гвинтівками. Намагаючись продемонструвати: ми, а не конституційно обрані органи влади, ми, а не силовики будемо правити в Україні, перетворимо Закарпаття і всю Україну на щось дуже близьке до «ЛНР», «ДНР». Ні я, ні українська влада, ні український народ цього не дозволить зробити, якими б патріотичними гаслами вони б не прикривалися», – заявив Порошенко.

Президент запевнив: «Україна ніколи не віддасть владу бандитам, нам потрібні сильні і рішучі люди, тому підписано указ про призначення головою Закарпатської ОДА Генадія Москаля». «Призначення Москаля має супроводжуватися очищенням всіх правоохоронних органів, всіх без винятку», – сказав Порошенко.

Після цих слів президента голова СБУ Василь Грицак оголосив рішення про призначення нового керівника УСБУ в Закарпатті. Ним став полковник Олег Воєводин, який працював на Кіровоградщині.

Василь Грицак також додав: «Події 11 липня виявили низку проблем і, на жаль, рано чи пізно в якомусь регіоні України це мало б статися. В СБУ сформована чітка позиція: ні приватним арміям, озброєним людям на мирних вулицях».

Міністр внутрішніх страв Арсен Аваков, у свою чергу, оголосив рішення про призначення в УМВС України в Закарпатській області. Новим керівником закарпатських міліціонерів став полковник Сергій Князєв із досвідом роботи на Донеччині та Київській областях.

 

www.radiosvoboda.org

Сюжет дня

Парнерская программа

Голосование

Если бы завтра прошел референдум по вступлению Украины в НАТО, как бы вы проголосовали?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...
 `