Политика » Украинский бомонд » 

Порошенко анонсував судові позови щодо Криму

Порошенко анонсував судові позови щодо Криму

Через два тижні від імені держави Україна, а також від імені українських підприємств у різні міжнародні суди подадуть позови щодо анексії Росією Криму.

Про це в інтерв’ю українським телеканалам заявив Президент України Петро Порошенко, передає BBC.

«За два тижні побачите низку судових ініціатив України та підприємств, які будемо супроводжувати, для захисту державних інтересів за багатьма конвенціями, які ми представимо в різних міжнародних судах щодо Криму», — заявив Петро Порошенко.

Він розповів, що для повернення Криму Україна очікує на створення майданчику з умовною назвою «Женева+», до якого мають бути залучені США, ЄС та країни гаранти Будапештського меморандуму.

На цьому майданчику мають говорити про дотримання прав кримських татар та програму деокупації: міжнародний тиск, санкції та судові процеси.

Для захисту прав кримських татар очікується приїзд місії Ради Європи, а також обговорення результатів роботи місії Туреччини.

«Організовуємо обговорення місії Туреччини, яка повернулась з Криму. Результати шокуючі і світ повинен це знати», — додав Петро Порошенко.

Конституційна децентралізація «потім»

Петро Порошенко ще раз наголосив, що ухвалення конституційних змін про децентралізацію, в яких є пункт щодо особливого самоврядування в окремих районах Донбасу, поки відкладається.

«Децентралізація – це не тільки і не стільки про мінські угоди. Це ключова реформа країни… Технології зірвати процес не пройдуть. Покласти на Україну відповідальність за зрив Мінську не дам», — заявив Петро Порошенко.

Проте одразу ж виставив для голосування децентралізації низку умов. Зокрема, до ухвалення змін має бути повне припинення вогню і тривалий період тиші, повний доступ ОБСЄ до місць зберігання зброї та контроль ОБСЄ над кордоном.

Порошенко
president.gov.uaПетро Порошенко висловив задоволення від 4-годинних перемовин з віце-президентом США Джо Байденом у Давосі

«Щоб гарантовано припинити завезення іноземних військ та техніки», — заявив пан Порошенко.

Окрім того, до ухвалення змін мають звільнити всіх заручників, організувати безпековий контингент ОБСЄ або іншої організації, а також скасувати результати виборів у «ДНР» та «ЛНР» від 2 листопада 2014 року.

Перевибори Ради не потрібні

Петро Порошенко виступає проти дочасних виборів Ради і чекає від неї наступного тижня ухвалення кількох важливих законів.

«Я ставлюсь так, як і український народ, адже більшість — 43%, проти дочасних виборів Ради», — заявив президент.

Наступного тижня від Ради він чекає голосування за конституційну реформу у частині правосуддя, пакет законів для безвізового режиму та пакет законів для підвищення військової дисципліни.

«Також чекаю обговорення коаліційної угоди і обговорення складу уряду. Спроба розхитати коаліцію – надзвичайно безвідповідальна», — додав пан Порошенко.

Кількома годинами раніше Арсеній Яценюк запропонував провести референдум щодо Конституції, зокрема, пропонуючи звільнити одразу усіх суддів.

«Звільнити одразу всіх суддів не можна. 8 тисяч суддів підуть до Європейського суду і виграють. Всіх доведеться відновити і ще й по 15-20 тисяч євро заплатити кожному», — заочно парирував один з аргументів прем’єра президент.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `