Медицина и здоровье » 

Петро Коцур: «Для нас головне — створити комфортні умови для відпочинку»

Петро Коцур: «Для нас головне — створити комфортні умови для відпочинку»

Курортна зона «Сонячного Закарпаття» за останнє десятиліття розрослася приватними отелями, які пропонують чималий спектр послуг. Старі санаторії, які себе вичерпали, збудовані за радянських часів, і вони мають зношений фонд номерів. Тому люди з більшими статками обирають для відпочинку сучасні отелі з євроремонтом. Там відпочивати більш комфортніше та приємніше. Власник отелю «Софія», який знаходиться в селі Поляна, що на Закарпатті, Петро Коцур вважає, що його номери розраховані для людей з середнім достатком та вище середнього. А цінова політика спеціально обрана така, аби відпочиваючі шанобливо ставилися до усього, що є в номерах.

— Петре Івановичу, скільки корпусів у готелі «Софія»?
— Два корпуси по 16 номерів. Всього 32. В першому корпусі більше люксів, а у другому – напівлюксів.
В нас є 11 номерів двокімнатних «люксів». Також маємо чотири номери підвищеного комфорту.

— На яку категорію людей розрахований отель «Софія», на який сегмент?
На людей з середнім достатком та вище середнього. Наша цінова політика така, щоб клієнти шанобливо ставилися до отелю.

— Яка Ваша основна родзинка, що відрізняє отель «Софія» від інших отелів Сонячного Закарпаття?
— Для нас головне створити комфортні умови для відпочинку. Для того ми і розширюємо власну інфраструктуру. В нас функціонує басейн, спортивна зала, конференц зала, маленька лікувальна база. Влітку звертаємо увагу на те, що в нас відпочивають сімейні пари з дітьми, для цього в нас є розроблені різні анімаційні програми.

— Яку кількість проживаючих Ви можете прийняти протягом року?
— Наші номери орієнтовані на сімейні пари. Спеціальної статистики  стосовно умовної кількості проживаючих щороку ми не ведемо. Але знаємо, що дорослих нас відвідують до тисячі осіб на місяць. Бувають моменти, коли люди в отелі проживають і по три місяці. У нас можна наймати номер на місяць дешевше, ніж, приміром, прожити у Києві.

— Отель «Софія» має статус отельно-оздоровчого комплексу?
— Ми не маємо ліцензійних процедур, але загально-оздоровчі SPA у нас є: масажі, гідромасажні ванни, мінеральні ванни, у нас є три види саун, турецький хамам з масажистом, який 3-4 години індивідуально займається клієнтом. Маємо соляну кімнату (там можна подихати очищеним повітрям та очистити легені).

— Давайте поговоримо про історію отелю «Софія». Коли він був збудований? Наскільки зараз важко займатися отельним бізнесом в Україні?
— За фахом я інженер-електронщик, тобто не є професійним готельєром. Життя змусило займатися цим бізнесом.
Почав будувати у 2003 році, здав в експлуатацію у 2006. Отель названий на честь онуки Софії.
Якби я знав, скільки все це потребує сил і затрат на будівництво, оформлення, я би ніколи цю справу не починав.

— Наскільки отельний бізнес є рентабельним?
— На сьогоднішній день ми ще гроші не заробляємо. В нас відбувається капіталізація – треба добудовувати другий корпус, розширяти ресторан, тому поки що живих коштів не бачимо. При здачі до експлуатації другого корпусу, в нас посадочних місць уже не вистачає.

— Яке у Вас взагалі харчування?
— Триразове, за бажанням клієнта комплексне і на вибір, дієтичне та не дієтичне. У нашому отелі працює інженер-технолог, який з кожним відпочиваючим працює індивідуально.

— Як Ви підбираєте собі персонал?
— В Україні, на жаль, державна політика по підготовці персоналу неправильно побудована. Насамперед, доводиться стикатися із браком персоналу, кваліфікованих кадрів. У нас більше робочих місць, ніж висококласних спеціалістів. Перша дефіцитна професія – кухарів. Доводиться брати школярів після школи та самостійно їх навчати різним професіям. Наступна проблема — велика текучість кадрів, тобто на одному місті рідко хтось довго затримується. Це пояснюється близкістю регіону до країн ЄС, де вищі зарплати та стандарти життя.

— У Вас свій лікар, є медичний персонал?
— Ми співпрацюємо із санаторієм «Сонячна Долина», який знаходиться поруч. У них є прекрасна лікувальна база, ми з ними співпрацюємо на договірних умовах.

— До будівництва отелю, чим займалися?
— Як інженер-фізик працював на заводі оборонної промисловості на різних посадах: від інженера-технолога до замначальника цеху, в якому працювало до 800 людей. У 1993 році підприємство збанкротувало. Тому довелося шукати нову роботу та займатися бізнесом. Життя змусило займатися 10 років торгівлею на Калинінському ринку, у Чернівцях, літати за кордон щось привозити, продавати. Коли зрозумів, що це малоперспективно, вирішив інвестувати у свою справу. Держава у бізнесі не допамагала.

— Брали кредити?
— Під час будівництва отелю, довелося брати кредит 200 тисяч евро у гривневому еквіваленті. Брали його по 6 грн за євро, а віддавали по 13. Ця криза відкинула нас у розвитку роки на три. Наша родина працювала для того, щоб повернути борг. І, Слава Богу, повернули.
Як бізнесмен, я розраховую на підтримку держави. Зараз планую реалізувати програму енергозбереження та перейти з газу на альтернативні види палива.

— Наприклад?
— Ми перейшли на альтернативне паливо: пелети відходів деревного виробництва та дрова. Економія у порівняні з газом зросла вдвічі. Котли на дровах допамагають економити до чотирьох разів. На літо бажано було б поставити сонячні батареї. Їх окупність до 6 років. Для нашого отелю це великі затрати, до 20 тисяч евро, тому розраховуємо на безвідсотковий кредит. Господар має ставити мету і бачити кінцевий результат. Я на нарадах щодня нагадую персоналу, що послуги клієнту треба надавати якісні. Тільки тоді можна досягнути певної мети.

— Війна на Донбасі, ситуація з анексією Криму, якось відобразилося на заробітках?
— Спочатку ми з цього тільки вигравали, тому що люди, які перестали їздить до Криму, почали приїзджати до нас. У минулому році відчули, що Одеса перехопила у нас дуже багато клієнтів – вона з нами конкурує. Люди влітку більше надають перевагу морю.

Бесіду вів Володимир Малінін,
Фото автора та  sofya-hotel.com

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `