Политика » Украинский бомонд » 

Петро Іваненко: «Ефективну функцію по гасінню пожеж мають здійснювати сільські пожежні команди…»

Петро Іваненко: «Ефективну функцію по гасінню пожеж мають здійснювати сільські пожежні команди…»

За радянських часів у кожному колгоспі існували сільські пожежні команди (СПК). Саме завдяки ним вирішувалося чимало проблем: не лише забезпечення безпеки людей, а й локалізація пожеж на полях, рятування врожаю. Після розпаду СРСР колгоспи виявилися зруйнованими, а СПК – ліквідованими. На сьогоднішній день, ця служба поступово відновлюється по Україні.

Питання гасіння пожеж в сільській місцевості досить гостро стоїть по всій державі. Цьому сприяє значна віддаленість пожежно-рятувальних підрозділів Державної служби із надзвичайних ситуацій України від більшості населених пунктів, особливо сільських, адже після виникнення пожежі вирішальними є перші хвилини, коли ще можна врятувати палаючу будівлю та її мешканців.

IMG_5139

Приміром, на Броварщині функціонують 19 сільських пожежних команд і 3 добровільні пожежні дружини, і вона впевненно займає лідерські позиції в країні. Їх керування відбувається сільськими радами та черговими пожежними службами. Вони утримуються сільськими та селищними радами та за рахунок спонсорських внесків.  В середньому на них витрачається 120-150 тисяч гривень на рік: на електроенергію, воду, заправку автомобілів, форму пожежників, мобільні телефони працівників, номер яких знає диспетчер. Бюджет затверджується сільрадами.

Попри всю готовність підрозділів ДСНС до ліквідації надзвичайних ситуацій та гасіння лісових пожеж, основне навантаження у першочерговому реагуванні при вищезазначених випадках лягає на сільські та селищні пожежні команди.

«Проблемні питання намагаємося вирішувати самотужки. Коли мене призначили на посаду голови Броварської районної державної адміністрації, я відразу сказав, що такі пожежні команди будуть збільшуватися, а їх інфраструктура — покращуватиметься. Ми повинні працювати над реалізацією соціальних ініціатив Президента. На усіх засіданнях та нарадах адміністрації району обговорюється питання повернення довіри до влади. Ми вислуховуємо усі критичні питання та зауваження, виносимо їх на обговорення круглих столів, громадськості», — розповідає голова Броварської районної державної адміністрації Петро Іваненко.

Окрім того, попри негаразди, які є в нашій державі, покращується матеріально-технічна база сільських пожежних команд. Також вдається підвищувати кваліфікацію спеціалістів, забезпечувати підготовку пожежників під час щорічних традиційних змагань, які відбуваються навесні, під час яких відзначаються кращі команди та заоохочується до роботи сільська обдарована молодь.

IMG_5127

Варто додати, що під час проведення таких спеціальних змагань запрошують представників ДАЇ, які проводять технічний огляд автомобілів на предмет їх несправності. До речі, найкращі нагороджуються грамотами, цінними призами. В усіх цих структурах є пожежні машини, які можуть виконувати свою місію в найближчих населених пунктах та запобігати великій біді.

«Пожежна команда у селах має бути. Вона працює оперативно, в екстремальних умовах. Фахівці протягом 5-10 хвилин мають бути на місці пригоди, добре орієнтуються в ситуації і знають карту села. На жаль, пожежі час від часу трапляються, навіть через замикання електропроводки та обігрівачів в осінньо-зимовий період. Локальних пожеж, на щастя, в регіоні не виникало. Окрім того, розроблений спеціальний план по керуванню СПК взалежності від ситуацій, розроблений ДСНС Броварського району та підписаний мною. Незамінну та ефективну функцію по врятуванню людей і гасінню пожеж повинні здійснювати саме місцеві пожежні команди», — підкреслив Петро Іваненко.

Служби пожежників регулярно обходять підвір’я, особлива увага прикута до будинків ветеранів війни та праці. Усі команди знаходяться в селах та підпорядковуються Броварському районному управлінню ДСНС.

IMG_5158

«Варто сказати, що глава Броварської адміністрації Петро Іваненко знайшов додаткові кошти на придбання ще однієї пожежної машини. Готуються документи по будівництву нового пожежного пункту в селищі Калинівка. Тому наступного року район матимеме 20 СПК. Це пов’язано з тим, що у Калинівці чимало підприємств та жителів», — заявив начальник відділу з питань цивільного захисту Броварської РДА Петро Ігнатенко.

IMG_5142

На випадок підтоплення сіл Придесення Броварського району Київським водосховищем, на території СПК існує система оповіщення із радіусом до 2-3 км, яка призначена для попередження і реагування на надзвичайні ситуації. Основними її елементами є використання електросирен. У Європі вона існує під назвою системи попередження аварійного реагування і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. В ній дуже велика увага приділяється інформуванню населення у надзвичайних ситуаціях.

Від того, як населення буде поінформоване про надзвичайну ситуацію в перші хвилини та години, залежатимуть її наслідки.

Володимир Малінін, для «ВЕРОЯТНО»

IMG_5129

IMG_5154

IMG_5152

IMG_5148

IMG_5145IMG_5141

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `