Политика » политическое рандеву » 

0
0

Петро Іваненко: «Броварщина посідає одне з провідних місць в області»

Броварщина останнє десятиліття впевнено займає лідерські позиції в Київській області за темпами зростання в економіці. Завдяки вдалій політиці нинішнього керівництва їй й надалі вдається зберігати цю позитивну динаміку.

 Голова Броварської районної державної адміністрації Петро Іваненко розповів в ексклюзивному інтерв’ю Всеукраїнському аналітичному сайту новин «Вероятно» про те, як розвивається район, як виконуються бюджет, соціальні програми та програми по залученню інвестицій.

Недавно Броварський район відзначив 90-річчя з дня створення. Чи вдається й надалі зберігати лідерські позиції в Київському регіоні?

Безперечно. На сьогоднішній день, Броварщина посідає одне з провідних місць в області не лише за залученням інвестицій в економіку району, але й в цілому за економічними показниками.

Як виконується бюджет району?

Бюджет району виконується в повному обсязі. За 9 місяців 2013 року до районного бюджету надійшло 68 167,9 тис. грн. Приріст склав 1,1 %, тобто 753,2 тис. грн.

Яка, на сьогоднішній день, середньомісячна зарплата на Броварщині?

Розмір середньомісячної заробітної плати на Броварщині становить 3 907 грн. Порівняно з минулим роком спостерігаємо зростання на 11,0 %.

А середній розмір пенсії становить 1 359,75 грн. (ріст на 7,7 % за аналогічний період 2012 року).

Через близькість Броварщини до столиці вона завжди вабила інвесторів. Отже, скільки інвестицій в цьому році вдалося залучити і скільки планується?

За 9 місяців 2013 року в розвиток економіки Броварського району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено близько 482,6 млн. грн. капітальних інвестицій. Обсяг прямих іноземних інвестицій становить 9,0 млн. дол. США, що на 101,6 % більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Окрім того, для зберігання овочів та фруктів за сучасними технологіями зберігання в районі збудовано 3 овочесховища ємкістю більше 20 тис. тонн. На території комбінату «Тепличний» введено в експлуатацію одне з найкращих у Європі овочесховище площею 1000 тонн, яке оснащене мікрокліматом, сортувальним та пакувальним обладнанням.

Також на базі фермерського господарства «Журавушка» створено спільне підприємство ТОВ «Агріко», яке спеціалізується на вирощуванні насіннєвої картоплі голландської селекції. На цьому підприємстві освоєно близько 20 видів високоврожайних сортів картоплі та збудовано овочесховище для зберігання овочевої продукції та коренеплодів площею 10 тис. тонн.

Планується переоснащення підприємства СПАТ «Агрокомбінат Калита» та розведення свиней датської селекції. Із 2 півріччя 2014 року будемо вводити в дію свиноферми.

У першому кварталі 2013 року за рахунок вітчизняних інвестицій введено в експлуатацію м’ясопереробний цех з забивним пунктом та завершуються роботи із будівництва овочесховища на підприємстві ТОВ «Мік-Мега» в смт Велика Димерка. Загальний обсяг інвестицій в дані об’єкти становить 272,0 млн. грн. При повному введенні в експлуатацію агропромислового комплексу по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції, в районі вдасться створити більше 150 робочих місць. На території села Требухів, по вул. Броварська, будується цех з виробництва фасованої продукції чаю та кави і логістичний цех ТОВ «Продпак ЛТД». Проект розрахований на 835 працівників.

Також, продовжується будівництво логістичного комплексу під промислові товари ТОВ «Техенерготрейд» в с. Димитрове. Рівень готовності проекту становить 40 %.

3 жовтня 2013 року Компанія «AL-KO в Україні», яка займається продажем авто-причіпної, садової та вентиляційної техніки відкрила офісне приміщення та склад площею 3000 кв. м, де розміщуватиметься сервісний центр. Підприємство має широку дилерську мережу та найбільшу мережу сервісних центрів – це понад 90 авторизованих сервісних центрів по всій території України. В майбутньому компанія планує відкрити виробничі лінії.

На сьогоднішній день, в районі на стадії формування 2 промислових парки: ТОВ «Земельний союз» та ТОВ «Великодимерський». Активно освоюється в районі і Калитянська промзона площею – 150 га, Требухівська – 100 га, Зазимська – 44,5 га.

На дану тему можливо говорити довго, але хочу зазначити, що районна влада постійно працює над формуванням сприятливого інвестиційного клімату.

Чи збільшуються робочі місця в районі?

За останні декілька років спостерігається позитивна динаміка росту стосовно забезпечення громадян новими робочими місцями. Зростання залучених інвестицій в економіку району та відкриття нових підприємств, значно поліпшує ситуацію у сфері зайнятості населення. Протягом року в районі створено 667 робочих місць, а наступного року планується більше 800.

Як розвивається бізнес?

Мале та середнє підприємництво відіграє провідну роль у розвитку приватного сектору та поступово стає важливим чинником сталого економічного зростання, створення нових робочих місць, структурної перебудови та зміцнення економіки району.

Станом на жовтень поточного року у районі функціонують 476 малих підприємств, в яких працюють 3 604 чоловік або 14,1 % від загальної кількості працездатного населення району. На Броварщині на 10 тис. населення зареєстровано 70 малих підприємств.

Районна влада намагається всіляко підтримувати бізнес. Приміром, для 5 жителів Броварщини, які захотіли відкрити свою справу було виплачено одноразову допомогу на суму понад 112 тис. грн. для організації підприємницької діяльності.

Також, для підтримки підприємництва в районі функціонує інформаційно-консультативне громадське об’єднання — Спілка підприємців Броварщини.

Як вирішується програма з доступним житлом?

Райдержадміністрація продовжує пошук забудовників, які матимуть можливість запропонувати свої об’єкти для програми здешевлення іпотеки. Також місцева влада координує їх роботу з банками та людьми. На сьогодні, у проекті виявили бажання взяти участь такі забудовники: ТОВ «Бобрик-Град», ТОВ «Меркурій», ТОВ «БЗСК» та ТОВ «Т-Фактор».

З метою ефективної роботи, організовуються наради із забудовниками, представниками банків («Ощадбанк», «Укргазбанк»), сільськими, селищними головами та тими громадянами, які потребують покращення житлових умов.

Інформацію стосовно здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян можна знайти в місцевих ЗМІ та на офіційному сайті Броварської райдержадміністрації.

Розмовляв Олександр Панюков

 

Досьє «Вероятно»: Петро Іваненко народився 20 жовтня 1960 року на Житомирщині. У 1986 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.

За фахом історик, викладач історії та суспільствознавства.
Після закінчення університету в 1986 році продовжив свою трудову діяльність в Броварському районі Київської області.

19 квітня 2010 року призначений головою Броварської районної державної адміністрації Київської області. Депутат Броварської районної ради VІ скликання. 27 червня Указом Президента України №355/2013 нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Парнерская программа


Мнение

Чи довіряєте Ви нинішньому главі держави?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `