наука и образование » Образование » 

Мистецтво виховання полягає у відкритті неповторної грані людини

Мистецтво виховання полягає у відкритті неповторної грані людини

 Основи вихованості людини, її працелюбність, манери спілкування, соціальна поведінка, закладаються з раннього віку. Варто відзначити в цьому неабияку роль і дошкільних установ. Дитячі садочки – це не просто заклади за доглядом дітей, це своєрідна початкова школа для розумового, духовного та морального стимулу дитини, як домінуючого начала в структурі особистості. Як писав відомий педагог К. Ушинський, мета виховання тісно пов’язана із культурою свого народу. Дошкільне дитинство – досить тривалий та неповторний час розвитку дитини. Саме мистецтво виховання полягає у відкритті в кожній людині її неповторної грані.

Хочу зазначити, що серед головних проблем дошкільної освіти є нестача приміщень дитячих садочків, тому вони є, як правило, переповненими. Не є винятком і дитячий садочок «Даринка», який розрахований на 75 дітей, але попри труднощі ми прийняли 240. Окрім того, це єдиний дошкільний заклад в Києво-Святошинському районі, який працює до 23-00. Для того, аби не створювати стресових ситуацій в родинах, ми звернулися до Боярської міськради, аби нам дали дозвіл на групу подовженого часу. Міська влада наше клопотання задовольнила. Я вважаю, що це, передусім, дуже зручно для самих батьків, які можуть затриматися на роботі через ненормований робочий день. В «Даринці» є малята з Білогородки, Малютянки, Глевахи, Тарасівки, Бобриці та міста Боярки. Усі вихователі мають вищу педагогічну освіту, пишуть авторські програми, за якими вони працюють з дітьми. У дошкільному закладі введені посади логопеда та практичного психолога.

Дошкільний навчальний заклад у своїй роботі опирається на базовий компонент дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти України). Він працює за програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Педагогічними працівниками закладу розроблено  чотири авторські програми: з англійської мови вчителем англійської мови Тетяною Хамзіною, програма з екологічного виховання на екологічній стежині «Зелена казка» — вихователем-методистом Любов Фарцабей, автором програми з усної народної творчості «Фольклорне намисто» є Галина Арполенко та програма збереження та зміцнення здоров`я дітей продуктами бджільництва написана мною.

Названі авторські програми стосуються всіх вікових категорій дітей. При написанні даних програм враховувалися індивідуальні та психологічні особливості  дітей. Адаптована програма з усної народної творчості має на меті з малечі привити любов до усної народної творчості, звичаїв та обрядів рідного народу. Як правило, батьки в цій темі не дуже в ній обізнані, про що свідчить проведене серед них нашими вихователями анкетування. Саме тому ми й проводимо свята в національному стилі, залучаючи до їх проведення і батьків. Наприклад, «Козацька покрова», «Миколай у гості їде», «До матусі на гостину», «Різдвяні вечорниці», «Калита», «Стрітення», «Масляна»… У написаному сценарії використовуємо приказки, примовки у віршованій формі, а це, на мою думку, стимулює до обізнаності.

Окрім того, існує таке хибне поняття, що англійську мову зарано вивчати дітям. Але є протилежний та вагомий аргумент цьому твердженню: у дошкільному віці діти на підсвідомому рівні краще запам’ятовують. Наскільки відомо, шкільна програма дуже складна, школярі вчать іноземну мову, починаючи з першого класу. У дитячому садочку дітлахи мають змогу підготуватися за спеціальними програмами. У роботі з ними вихователь використовує диски із віршами та піснями. Таким чином, малеча вчить вимову.

Хореографічна програма сприяє запобіганню сколіозів, фізичному розвитку, відчуттю ритмів, музики. Завдяки танцям дитина стає більш дисциплінованою. У садочку «Даринка» працює досвідчений хореограф Наталія Авраменко.

Програма з екологічного виховання на екологічній стежині «Зелена казка»  дозволяє малюкам подорожувати екологічною стежиною, яка знаходиться на території дошкільного закладу і нараховує 12 тематичних ділянок. Під час таких занять, діти проводять власні досліди та спостереження за змінами, що відбуваються в природі протягом року, вивчають різні приказки, вірші та прислів’я, слухають легенди, вчаться милуватися природою рідного краю.

Таким чином, дитячий садочок «Даринка» враховує потреби самої дитини та є своєрідним плацдармом дошкільної підготовки. Основні програми мають на меті турботу про здоров’я дітей, їх всебічний розвиток та виховання відповідно до вікових особливостей.

Любов Дуднікова, завідувач дитячого дошкільного закладу «Даринка», м. Боярка

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `