Политика » политическое рандеву » 

Михайло Головко: «Непрофесіоналізм Уряду — у відсутності концепції реформ»

Михайло Головко: «Непрофесіоналізм Уряду — у відсутності концепції реформ»

На цьому тижні народний депутат України Михайло Головко звинуватив з парламентської трибуни уряд Яценюка у непрофесіоналізмі. Треба зазначити, що громадяни все більше невдоволені діяльністю наших урядовців, про що свідчать останні соціологічні опитування (особистий рейтинг Прем’єр-міністра коливається в межах 2-3%).

Для Всеукраїнського інтернет-видання «Вероятно» Михайло Йосифович розповів про основні помилки Арсенія Яценюка, можливість його відставки, переформатування коаліції та нові, осінні акції непокори.

Михайле Йосифовичу, Ви вчора з депутатської трибуни звинуватили Уряд у непрофесіоналізмі. У чому він проявляється?

Непрофесіоналізм проявляється в необдуманих діях. Ми неодноразово спостерігали, коли уряд запроваджує якусь норму, а через якийсь час ми розуміємо, що усе це маячня та абсурд: 15% податок з пенсій, закон про обов’язковість касових апаратів для II та III групи підприємців (ця норма була скасована), електроне адміністрування, знищення вітчизняної галузі газодобування, оподаткування житла українців, а також хаотичність дій у бюджетному та податковому кодексах…

Варто також згадати адміністративну реформу, яку запропонував уряд, методика якої визнана некомпетентною та зазнала критики з боку громадськості, органів місцевого самоврядування, депутатів, тому що вона віддалена від потреб людей. Складається враження, що ця реформа готувалася у Києві, без урахування проблем сільської місцевості. Ми ведемо дискусії щодо децентралізації, але весь податок з доходів фізичних осіб на місцях забирає уряд та шантажує, мовляв, якщо громади об’єднаються, залишиться 60% усіх зароблених коштів.

Наприклад, останнім часом все частіше виникає питання щодо забезпечення підручниками школярів, але, як виявляється, у Бюджетному кодексі цю норму викреслили. Це означає, що з нового навчального року батьки зобов’язані купувати власним коштом ці необхідні шкільні атрибути для навчання дитини. Уявляєте, який це тягар для родинного бюджету малозабезпечених сімей? Зрештою, це пряме порушення Конституції, оскільки освіта в нас є безкоштовною, а забезпечення навчальними посібниками та підручниками дітей – прямий обов’язок держави.

golovko 4

Можна годинами говорити про необгрунтованість тарифів на ЖКГ. Навіть експерти міжнародних аудитних інституцій неодноразово заявляли, що ціна на газ для населення є втрічі завищеною.

Немає ніякої логіки в законодавчих ініціативах уряду та спостерігається постійна непослідовність в діях та відсутність концепції реформ.

Ви можете пригадати хоча б одну суттєву реформу, проведену Урядом протягом року?

З 15 озвучених Арсенієм Яценюком реформ за рік жодної не було реалізовано. Натомість люди відчули повне зубожіння, скорочення власних доходів, обвал гривні та захмарні ціни в магазинах. Усі розмови про успіхи Уряду є абсурдом. Хочу нагадати, що в Україні, на сьогоднішній день, мінімальна зарплата та пенсії еквівалентні 50 доларам США. В результаті діяльності Яценюка, ми стали найбіднішою нацією у центрі Європи, маючи великі ресурси.

Також, збільшивши ренту на видобування вітчизнянного природного газу, Уряд домігся зменшення його видобутку, як результат – чергова енергетична залежність від Росії. Все це, безумовно, є яскравим прикладом непрофесіоналізму.

Чому, на Ваш погляд, Уряд робить стільки помилок?

На початку було обіцяно, що Уряд формується за технократичним принципом з професіоналів. Але потім, виявилося, що він формувався за квотним принципом політичних партій. Тобто, суспільство ввели в оману.

Зараз в Уряді мало професіоналів, які здатні ефективно виконувати завдання. Найбільша проблема Уряду – її керманич Арсеній Яценюк, який немає власної думки та постійно флюгерує, змінюючи позицію. Ми пам’ятаємо його заяви під час Майдану, що дешевий газ власного видобутку має використовуватися для населення. Потім він про це забув. Яценюк обіцяв боротися з олігархами та провести деолігархізацію України, але він з ними домовився та став їхнім союзником. Тепер податкове навантаження виплачують прості українці, а олігархи й надалі жирують. Уряд чомусь забув про необхідність внесення до Парламенту закону про офшори, бо з України продовжують вимивати кошти. Також треба внести законопроекти «Про ліквідацію приватних монополій», які знищують ринок та конкуренцію. На мою думку, необхідно ввести військовий податок для олігархів за прогресивною шкалою оподаткування їхніх доходів. Натомість Уряд запровадив податок з усіх українців. Ініціативи ВО «Свобода» ігнорують.

Яценюк повністю відмовився від усіх своїх обіцянок, які він озвучував під час Майдану. На мій погляд, як Прем’єр-міністр він себе вичерпав повністю та не здатен впоратися з важкою економічною ситуацією в державі та впроваджувати реформи. Тому в такій ситуації можливі переформатування Уряду та коаліції. В людей зараз велике невдоволення, і вони, очевидно, будуть виходити на марші протесту. А восени, можливо, на вулиці вийдуть десятки тисяч українців.

Чи змогли в уряді прижитися варяги, як їх охрестили журналісти, чи іноземці?

За провал реформ критикують міністра охорони здоров’я Квіташвілі. Є зауваження до міністра економічного розвитку Абрамавічуса, який запам’ятався єдиною ініціативою – готовністю розпродати усі стратегічні підприємства.

Українці працюють менеджерами у провідних світових кампаніях, володіючи кількома мовами, мають закордонну освіту. Але чомусь такі талановиті люди не мають змоги реалізувати себе в Україні. А тим часом, Уряд себе дискредитує ще й у кадрових питаннях, призначаючи на посади колишніх чиновників часів Януковича.

Міністр фінансів Наталія Яресько кілька разів робила заяви про можливість оголошення технічного дефолту в Україні. Які наслідки в такому разі можуть бути для банківської системи та стабільності гривні?

Технічний дефолт – це відмова країни сплачувати за власними борговими зобов’язаннями. Як результат, може бути падіння національної валюти та втрата довіри до банківської системи. Як наслідок – падіння купівельної спроможності громадян, зменшення товарообігу в середині країни, падіння рівня зарплат, безробіття, тощо.

golovko 5

В Україні є загроза дефолту. Але це буде остаточною крапкою, коли громадяни вийдуть на масові акції протесту і зметуть цей Уряд.

Час від часу виникають скандали між членами Уряду, які закінчуються звинуваченнями Прем’єра у корупції. Це можна назвати провокацією?

Ми спостерігаємо за скандалами щодо тендерних закупівель, чи кадрових призначень. Корупцію Уряду кожен українець відчуває на власній кишені. Але, чомусь, в такій ситуації маєтки деяких урядовців ростуть, як гриби після дощу. Вже очевидно, що цей Уряд себе дискредитував. А пригадайте скандал з Гордієнком? (екс-голова держфінінспекції Микола Гордієнко  звинуватив уряд в корупції, яка за масштабами перевищує крадіжки за часи Віктора Януковича – ред.). На жаль, правоохоронна система взагалі не працює, бо досі ніхто не покараний за злочини та корупційні діяння. Однак, рано чи пізно за це доведеться відповідати.

Наскільки ймовірна відставка Кабміну і коли це може статися?

Думаю, крайній термін – осінь поточного року. Втім, переформатування Уряду, сподіваюся, розпочнеться раніше. Але Яценюк – капітан команди, без його відставки ситуація не змінеться.

Розмовляв Володимир Малінін

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `