культура » тет-а-тет » 

Любов Дуднікова: «Оздоровлення дітей продуктами бджільництва в ДНЗ «Даринка» у м. Боярка дає позитивні результати»

Любов Дуднікова: «Оздоровлення дітей продуктами бджільництва в ДНЗ «Даринка» у м. Боярка дає позитивні результати»

Любов Дуднікова майже 30 років працює завідуючою дитячого дошкільного навчального закладу «Даринка», який знаходиться у м. Боярка Києво-Святошинського району.  Любов Іванівна – відмінник Міністерства освіти України. В її невеличкому кабінеті можна нарахувати більше трьох десятків різноманітних грамот та подяк. Це означає, що наша співрозмовниця має великий педагогічний досвід і є шанованою людиною.

Напередодні національного свята Дня Незалежності Любов Дуднікова погодилася дати ексклюзивне інтерв’ю для Всеукраїнського аналітичного сайту новин «Вероятно» щодо запровадження нових методів оздоровлення дітей.

dudnikova2 Любове Іванівно, що Ви можете розповісти про запровадження нових оздоровчих програм у Вашому дитячому садочку?

Рішенням міської ради та виконкому міста Боярка у 2009 році була затверджена моя авторська програма «Оздоровлення та зміцнення здоров’я дітей продуктами бджільництва», яка згодом стала загальноміською. Також вона знайшла підтримку в районному відділі освіти, в Інституті гігієни харчування під керівництвом завідувача лабораторією дитячого харчування Валентини Кульчицької. Ми Валентину Петрівну неодноразово запрошували на наші семінари, на яких вона позитивно відгукувалася про наше «ноу-хау». Між нами укладений договір про творчу співпрацю, і щоквартально ми передаємо їй звіти щодо результатів оздоровлення.

Ми провели широку інформаційну роз’яснювальну кампанію у ЗМІ. На семінарах, де були запрошені завідувачі дошкільних закладів Києво-Святошинського району та заступники міських голів, я розповідала про її переваги.

Хочу додати, що закуповується мед для малюків з усіма відповідними сертифікатами в ТОВ «Київоблбджолопром». Сама ідея втілення програми батькам сподобалася.

На даний час, вона вже використовується в містах Обухові, Білій Церкві, Фастові, Броварах та Вишневому.

dudnikova3 Запровадження програми відразу дало позитивні результати?

Вже в перший рік її роботи були отримані позитивні результати. Хочу зауважити, що мед сприяє зміцненню імунітету людини, стимулює покращання пам’яті та уваги. Отже, істотно зменшилася захворюванність дітей нашого дошкільного закладу на гострі респіратурні вірусні інфекції, бронхіт та інші простудні захворювання.

Якщо у 2009 році були зафіксовані такі випадки захворювань, то протягом наступних років їх майже не було.

Як потрібно вживати цей мед з метою оздоровлення?

Программа «Оздоровлення та зміцнення здоров’я дітей продуктами бджільництва» — є структурною та комплексною програмою, яка розрахована на півроку. Скажімо, перші два тижні дітям треба їсти тільки акацієвий мед, іншу половину місяця – квітковий з пилком. Наступного місяця вони вживають квітковий мед із маточним молочком. Потім – гричаний мед та ріпак.

Як правило, мед малечі даємо після денного сну. В кожної дитини є своя ложечка, якою вони можуть його покуштувати. На підвечірок дітям даємо курагу, родзинки, горіхи та по 20 грам меду. А з 1 вересня поточного року плануємо взагалі відмовитися від вживання цукру.

Окрім того, міською дитячою поліклінікою постійно проводиться лабораторне обстеження дітей. Треба зауважити, що після регулярного вживання меду аналізи крові дітей тільки покращилися. Кожного дня фіксуються показники до медичної карточки дитини.

Для координації цієї роботи за погодженням міського голови міста Боярки Тараса Добрівського в наш дошкільний заклад введено ще одну штатну одиницю – старшої медсестри. Основний пріоритет Тараса Григоровича – здорові діти. Виконання цієї програми контролюється ним особисто. В нас склалися нормальні робочі стосунки, ми його запрошуємо на всі заходи, які в нас відбуваються.

Хочу сказати, що моя ініціатива не є затратною. Наприклад, батьки, які не мають чорнобильського посвідчення доплачують щомісяця по 10 гривень за харчування дитини. Також з міського бюджету виділяється така ж сума на кожну дитину. А мед входить в загальний раціон харчування.

Розмовляв Володимир Малінін

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `