международная политика » Политика » 

Канада і Україна домовилися про режим вільної торгівлі

Україна і Канада уклали Угоду про зону вільної торгівлі. Церемонія підписання відбулася 11 липня у Києві в присутності президента Петра Порошенка та канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо, який перебуває в Україні з дводенним візитом, — передає BBC.

Коментуючи підписання угоди, президент Порошенко наголосив, що Канада була і залишається надійним партнером України.

«Хочу подякувати усьому канадському народові. Ви були разом з нами», — заявив Петро Порошенко.

Президент також звернувся до прем’єр-міністра Канади з проханням продовжити терміни перебування канадських військових інструкторів, які навчають українських військовослужбовців.

«Ми сьогодні домовилися про те, що ця програма співпраці буде обов’язково продовжена, і це – допомога Канади зі створення нової професійної армії України», – наголосив Петро Порошенко.

За його словами, канадські військові інструктори мають залишитись після березня 2017 року.

99% митних бар’єрів зникне

Він повідомив, що підписана угода реалізовуватиметься протягом семи років. Протягом цього часу буде знято «99% митних бар’єрів для взаємної торгівлі».

«Підписана угода дозволить значно посилити взаємну торгівлю між країнами. Документ відкриє нові ринки і відкриє нові можливості для громадян двох країн», — заявив Джастін Трюдо.

«Сподіваюся, що ця угода збільшить не лише інвестиції, але й потоки людей між двома країнами. Це ще одна ознака теплої дружби і тісної співпраці між двома країнами», — сказав прем’єр-міністр Канади журналістам.

Згідно із розрахунками міністерства економічного розвитку і торгівлі, зона вільної торгівлі передбачає зняття торговельних обмежень і повне скасування мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років, повідомляє агентство УНІАН. Зокрема, одразу після набуття угодою чинності скасовуються торгівельні мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку. Окрім того, будуть скасовані мита на низку агропродукції, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі та трактори.

Документ також дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Підсумовуючи переговори, Петро Порошенко подякував канадському прем’єрові французькою мовою.

Джастін Трюдо сказав, що йому дуже приємно чути французьку, яка є другою офіційною мовою у Канаді після англійської.

«Наступного разу, я сподіваюся, ви на всі питання відповідатимете французькою», — зробив він комплімент президентові України.

Канада — третя країна за числом етнічних українців після України та Російської Федерації. Канадські українці є найбільшою слов’янською діаспорою на території Канади. За офіційними даними, у Канаді згідно із переписом 2006 року мешкає понад 1 млн 200 тисяч українців, або майже чотири відсотки населення країни.

фото: president.gov.ua

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `