Политика » Украинский бомонд » 

Чи можлива відставка Арсенія Яценюка у грудні?

Чи можлива відставка Арсенія Яценюка у грудні?

За другий рік свого прем’єрства Арсеній Яценюк не став локомотивом реформ, розгубив рейтинг і почав втрачати підтримку Заходу. Чи загрожує йому відставка?

Політичні союзники загрожують жорстким розбором польотів, на Заході наростає невдоволення млявими діями щодо реформування країни і корупцією. Крім того, рейтинг партії Народний фронт (НФ) близький до нуля, а експерти на провідних телеканалах країни серйозно розмірковують про те, хто буде кращим наступним головою уряду — Міхеіл Саакашвілі чи Наталія Яресько, пише «Новое время».

З таким багажем підійшов до кінця 2015‑го прем’єр Арсеній Яценюк.

Адже на початку грудня закінчується його імунітет — рік тому парламент підтримав програму дій уряду, давши голові Кабміну карт-бланш на 12 місяців. Тепер Яценюку знову доведеться виходити в Раду за підтримкою. Врятувати голову Кабміну може підтримка Заходу і власна парламентська фракція — ключовий елемент провладної коаліції. Ці 81 депутат, без яких президент Петро Порошенко не в змозі забезпечити собі підтримку Верховної ради, залишаються головною гарантією прем’єра від відставки.

Реформи — улюблений коник прем’єра, але лише на словах.

Ми не побачили справжньої, до крові, боротьби з корупціонерами і старою системою

Одеський губернатор Міхеіл Саакашвілі — один з головних критиків прем’єра — підрахував: за рік діяльності команди Яценюка держпідприємствам завдано збитків у розмірі понад 100 млрд грн.

Також уряд намагався стимулювати бізнес, а натомість отримав зростання тіньової економіки до 50%», — запевняє Олег Устенко, виконавчий директор фонду Блейзера.

«Ми не побачили справжньої, до крові, боротьби з корупціонерами і старою системою»,— обурений Тимофій Милованов, професор Пітсбургського університету, член редакційної колегії VoxUkraine. Його емоції зрозумілі: прем’єр не просто не бореться з корупцією — у ній виявилися замішані його близькі соратники. Насамперед Микола Мартиненко, заступник голови фракції НФ і керівник парламентського комітету з питань паливо-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Його підозрюють в отриманні хабара за перемогу в держтендері прокуратури вже двох країн — Швейцарії та Чехії. Але в Україні на цю історію намагаються заплющити очі, пояснює Сергій Лещенко, нардеп від БПП.

Також Саакашвілі звинувачує прем’єра в потуранні інтересам вітчизняних олігархів — Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.

Експерти одностайні в тому, що всі успішні реформи Кабміну Яценюка стосувалися сфер, де не обертаються великі кошти і не зосереджені інтереси ключових українських фінансово-політичних груп. Навіть власному відомству прем’єр не зміг дати лад: у Кабміні, на думку Валерія Пекара, співзасновника громадянської платформи Нова країна, нікчемна система управління.

Навіть зарплати чиновників залишаються низькими і слугують стимулом для корупції. А Яценюк, за словами джерел НВ, не погодився навіть на пропозицію низки великих іноземних компаній створити спеціальний зарплатний фонд для державних топ-менеджерів, щоб підвищити їхню мотивацію. Голову Кабміну спонукало бажання залишити чиновників залежними від конвертів з партійних кас.

У президентській політсилі багато незадоволених роботою прем’єра. Юрій Луценко, голова фракції БПП, анонсував НВ жорстку розмову з прем’єром, яку президентська фракція готує найближчим часом. Мовляв, питань накопичилося багато.

Чому при всьому при цьому президент все одно не ризикне торпедувати прем’єра і чому сам Яценюк упевнений, що його не «підуть», читайте в новому номері журналу НВ — №43 від 20 листопада 2015 року.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `