Политика

Захист Януковича просить очну ставку з Порошенком

Адвокат Віктора Януковича подав до Генпрокуратури клопотання про очну ставку колишнього президента України з Петром Порошенком, Арсенієм Яценюком, Андрієм Парубієм, Віталієм Кличком та Олександром Турчиновим.

Раніше у ГПУ заявили, що планують допитати цих політиків у зв’язку з розслідуванням вбивств на Майдані у лютому 2014 року, — передає BBC.

Копію клопотання розмістила «Українська правда». Агенція «Інтерфакс-Україна» зазначила, що має у своєму розпорядженні копію цього документа.

В Департаменті спецрозслідувань ГПУ, до якого скеровано це клопотання, «Українській правді» заявили, що ще не отримували документ.

Згадані у клопотанні політики наразі не коментували можливості одночасного допиту з Віктором Януковичем.

Українські правоохоронці провадять кілька справ, у яких фігурує колишній президент, зокрема, стверджуючи, що він причетний до масових розстрілів на Майдані. Сам пан Янукович заявляє про свою невинуватість.

«Неправомірний вплив»

Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк у своєму клопотанні, датованому вівторком, стверджує, що має обґрунтовані підстави підозрювати, що керівництво Генпрокуратури, яке викликало на допит п’ятьох політиків, «неправомірно впливатиме» на слідчих, аби вони ставили перед президентом «та його оточенням» тільки ті питання, відповіді на які будуть зручними для цих політиків.

Через це захисник пана Януковича у своєму клопотанні просить допитати президента Порошенка, спікера парламенту Парубія, секретаря РНБО Турчинова, мера Києва Кличка та екс-прем’єра Яценюка одночасно з допитом підозрюваного Віктора Януковича у режимі відеоконференції.

Пан Сердюк також просить надати йому можливість бути присутнім на допиті цих п’ятьох свідків та поставити їм власні запитання.

Майдан
EPAВіктора Януковича звинувачують у причетності до розстрілів на Майдані. Колишній президент заявляє про свою невинуватість

Адвокат пана Януковича стверджує, що одночасний допит його клієнта та цих політиків потрібно провести у ході судового засідання в місці розташування суду.

Жоден з названих у клопотанні пана Сердюка політиків наразі не прокоментував можливість одночасного з паном Януковичем допиту.

«Скріпили степлером»

У травні цього року Святошинський районний суд міста Києва, який розглядає справу про можливу причетність до вбивств на Майдані кількох колишніх співробітників спецпідрозділу МВС «Беркут» дозволив адвокатам підозрюваних допитати колишнього президента України Віктора Януковича.

Уже тоді захисники «беркутівців» казали, що залагодження юридичних формальностей, пов’язаних з допитом екс-глави держави, може забрати навіть півроку.

У вівторок заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив, що російський Мін’юст отримав запит про допит пана Януковича від української сторони. Однак у конверті з документами, як виявилося, бракувало чотирьох аркушів.

«Десь загубили 4 аркуші (з 30). При тому, що усі вони були скріплені степлером. Які саме аркуші загубилися пояснити телефоном вони не змогли. Ну ок, ми не горді, зробили копію 30 аркушів, ще раз надійно скріпили степлером і відправляємо. Продублюємо факсом», — написав у своєму Facebook український посадовець.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `