международная политика

Єгипет критикує країни, які знали про загрозу

Єгипет критикує країни, які знали про загрозу

Міністр закордонних справ Єгипту Самех Шукрі звинуватив неназвані країни в тому, що вони не поділилися з владою в Каїрі даними розвідки щодо катастрофи російського авіалайнера тиждень тому.

США і Британія заявили раніше, що дані розвідки свідчать про ймовірність того, що катастрофу спричинив вибуховий пристрій на борту літака, — передає BBC.

Британія призупинила всі рейси до Шарм-еш-Шейха і повертає на батьківщину британських туристів. У п’ятницю Росія оголосила, що призупиняє всі авіарейси до Єгипту на час, поки триває розслідування причин катастрофи.

Літак Airbus 321 компанії «Когалимавіа» зник з екранів радарів через 23 хвилини після зльоту з аеропорту Шарм-еш-Шейха 31 жовтня. В тій катастрофі загинули всі 224 людини на борту літака.

Критикуючи західних партнерів Єгипту, пан Шукрі сказав: «Ми — сторона, яка найтісніше пов’язана з цією справою. Ми сподівалися, що інформація, надана на технічному рівні, буде нам передана на технічному рівні, замість того, щоби бути оприлюдненою через ЗМІ».

«Єгипет співпрацює з цими країнами, щоб переконати їх у тому, що заходи безпеки в єгипетських аеропортах відповідають міжнародним стандартам», — додав міністр.

Він скритикував «деякі країни» в тому, що вони не співпрацюють з Єгиптом у подоланні тероризму, а зосереджуються на власних інтересах, недооцінюючи терористичні виклики, перед якими стоїть опинився Єгипет.

Перехоплені розмови

ЛітакImage copyrightEPA
Image captionЄгипет незадоволений тим, що західні партнери не поділилися інформацією

Раніше стало відомо, що американські спецслужби перехопили розмови між керівництвом екстремістського угрупування «Ісламська держава» і синайськими бойовиками, що присягнули на вірність ІД, в яких останні хвалилися знищенням російського авіалайнера 31 жовтня.

Про це повідомив у нічному випуску новин телеканал NBC з посиланням на представників розвідувального співтовариства, що поділилися інформацією на умовах анонімності.

«Вони відкрито тріумфували», — цитує NBC одне зі своїх джерел.

За тими ж даними, незадовго до катастрофи було перехоплено адресоване лідерам екстремістської організації послання із Синаю про те, що «скоро тут трапиться щось важливе».

Відразу після катастрофи 31 жовтня офіційні представники Росії і Єгипту намагалися не акцентувати увагу на версії про теракт. Однак, згідно з розшифрованим даними «чорних скриньок», на які посилаються французькі експерти, політ проходив нормально, катастрофа сталася раптово і миттєво.

За оцінкою британської розвідки, найбільш вірогідною причиною трагедії є вибух бомби, підкладеної в літак під час завантаження багажу.

5 листопада єгипетська влада зняла з посади без пояснення причин директора аеропорту Шарм-еш-Шейха.

На наступний день президент Росії Володимир Путін, заслухавши доповідь директора ФСБ Олександра Бортнікова, розпорядився на невизначений термін призупинити повітряне сполучення з Єгиптом, забезпечивши повернення на батьківщину приблизно 45000 росіян, що знаходяться на відпочинку в Шарм-еш-Шейху і Хургаді.

Раніше аналогічне рішення ухвалили Британія і ще кілька держав.

За оцінками експертів, втрати туристичної галузі матимуть для економіки Єгипту катастрофічні наслідки.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `