Политика

Як Яценюк та Гройсман знищили авіабудівництво в Україні

Як Яценюк та Гройсман знищили авіабудівництво в Україні

Історія вітчизняного авіабудівництва може закінчитися за три місяці. 19 липня 2017 року уряд Гройсмана своєю Постановою №546 затвердив план з ліквідації державного авіабудівного концерну “Антонов” і утворив ліквідаційну комісію на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі Бровченком Юрієм Петровичем.

Завдань для голови ліквідаційної комісії лише два:
1. забезпечити здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією концерну, та подання у двомісячний строк вимог кредиторами;
2. подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України ліквідаційний баланс концерну.

Оскільки правонаступник концерну не призначається, відповідно «Антонов» просто розтрощать, щоб знищити виробництво, звільнити працівників, захопити землю для побудови чергових торгівельних центрів. І все це зроблено після того, як «Антонов», нарешті отримав надію на замовлення нових літаків!

Місяць тому АН-132 успішно дебютував на Паризькому авіасалоні «Ле-Бурже». В планах концерну, як повідомив директор програми літака Олександр Хохлов, було виробництво 12 літаків впродовж трьох років. Але їх вже не буде! Не буде, завдячуючи руйнівної діяльності Гройсмана!

Знищення «Антонова» почалося не сьогодні. І навіть не вчора. Державне замовлення було відсутнє фактично в усі роки незалежності. А два роки тому уряд Яценюка почав трощити концерн цільоспрямовано. Так, у 2015 році з метою прискорення руйнації авіаційної галузі, урядом України було прийнято рішення передати Державне підприємство «Антонов», ХДАВП і «Завод 410» (тобто всі три виробничих підприємства концерну «Антонов») в управління Державного концерну «Укроборонпром». За цей час жодного літака цивільного або військового призначення вироблено не було!

Також, в 2015 році «Антонов» передав документацію та права на виготовлення літаків АН-132 Саудівській Аравії.

З жовтня 2016 року в «Антонова» немає генерального конструктора. Під тиском з уряду Гройсмана, генеральний конструктор «Антонова» Д. Ківа звільнився і… наразі його досвід може використати Азербайджан!

Історію руйнації авіабудівництва можна продовжувати й далі, але краще зосередитися на тому, як цьому протидіяти.

Тому найближчим часом підготую запити до КМУ, ГПУ, СБУ НАБУ тощо з питаннями:
1. на якій підставі ліквідується концерн?
2. звідки в ДП «Антонов» з`явилися зобов’язання перед кредиторами?
3. які результати діяльності виробничих потужностей ДП «Антонов», що з березня 2015 року передані в управління «Укроборонпрому»?

Розумію, що у відповідь мені можуть зіслатися на «державну таємницю» та не відповісти по суті нічого, але тим, хто розкрадає державне майно «державна таємниця» не допоможе ухилитися від правосуддя!

Михайло Головко, народний депутат України

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `