Политика

Віктор Балога: Київ оголив нарив на Закарпатті

Віктор Балога: Київ оголив нарив на Закарпатті

Незважаючи на загострення ситуації в Мукачево і спроби приписати сепаратистські настрої Закарпаттю, в регіоні живуть українці, які не хочуть бути втягнутими у конфлікт.

Ініціаторами скандалу в Мукачеві стали як сам депутат Михайло Ланьо, так і представники «Правого сектора», однак Київ не поспішає розрулювати ситуацію, про це розповів в інтерв’ю «Подробицям тижня» депутат Віктор Балога.

Яке ваше ставлення до конфлікту на Закарпатті? Хто винний? Одні звинувачують Михайла Ланьо, інші «Правий сектор». А ви що думаєте?

— Досить складне питання, тому що багато інтегральних схем започатковано з точки зору чинників, щоби взірвати ситуацію в області.

Сьогодні можу чітко сказати, і Ланьйо, і Правий Сектор є учасниками схеми, яку започаткував пан Ширан на банковій із за дорученням Банкової та міністром МВС. Фактично ситуація створена штучно.

У той же час в Києві бачили, щонеадекватний як пан Ланьо, так і неадекватні представники Правого сектору. Їх просто зіштовхнули лбами. І після того пішли ярлики: контрабанда, пішли ярлики, сепаратизм, пішли ярлики корупція.

Так, це все є в Закарпатті, так само як і на території всієї України. Але проблема не в Закарпатті. В Закарпатті тільки цей нарив стало видно завдячуючи хорошій операції, яку реалізували з Києва.

Проблема полягає в тому, що до тих пір, поки влада не буде піаритися, а буде реально приймати закони, які будуть боротися з корупцією.

А для цього потрібно не тільки закони, а потрібна політична воля керівництва держави. Маю на увазі, президента, прем’єра, і більшості конституційної, яка сьогодні є у президента у парламенті.

Є воля — буде боротьба з корупцією. Є воля — буде боротьба з контрабандою. Буде боротьба з тероризмом. І буде порядок на любій території України.

Ця ситуація вигідна скоріше всього центральній владі, для того, щоби дестабілізувати ситуацію і вішати ярлики, вибачте мене, дурість якусь несуть, тероризм, і нібито контрабанда в Закарпатті більша, ніж на Сході України, де все скеровується тіки за добром органів центральної влади.

Ми повинні чітко розуміти: якщо тренд дають по всьому суспільству і за нами дивиться весь світ, що не тіки на сході, а й на заході України. Ми бачимо ознаки стабільності — то в першу чергу необхідно думати про те, а чи готова сьогоднішня влада забезпечити стабільність не тільки на Заході, а й по всій Україні.

Я не хочу давати оцінку ні одному блоку силовому. Хай оцінку дають президент і прем’єр-міністр. Ми свого боку як виборці, громадяни, як жителі Закарпаття однозначно дамо оцінку по результатам тієї роботи, яка проводиться в Закарпатті і силовим блоком, і політичним блоком в особі президента.

З точки зору стабілізації на Закарпатті. Будуть навішуватись ярлики — ми будемо на це відповідно реагувати, бо розуміємо: Закарпаття є більш проукраїнською територією, аніж деякі керівники окремих відомств в Києві.

А як бути зі звинуваченнями на вашу адресу? Що ви можете відповісти тим людям, котрі кажуть, що конфлікт спровокували саме ви?

— Моя особиста роль, скоріше всього, надумана через цю схему, яку запустили з Києва, щоб дискредитувати мене, Закарпатців, в принципі і той спокій, який в Закарпатті простежився останніми роками.

З точки зору життя закарпатців, і з точки зору розвитку бізнеса і окремих галузей, які сьогодні є ключовими. Одна з них — туризм. Що зробили в суботу представники Ланья, представники правого сектору?

Я хочу знову підкреслити: ця ситуація була створена штучно. А мій інтерес у цій ситуації один — щоб таких речей більше не повторювалось. Я звертаюсь до президента, тому що він є гарантом прав і свобод і в принципі стабільності і миру на території всієї України.

Щоби тут ніхто нічого не розбукував. Тут нема сепаратизму, тут живуть українці. Тут живе миролюбивий народ всієї України і потрібно з повагою до цього відноситись.

Ну я вам вже з початку інтерв’ю сказав: вважаю, що якщо сценарій розробляеєтсья для того, щоб дестабілізувати ситуацію, то він розробляється не в Ужгороді і не в Мукачеві. Він розробляється або на Банковій, або на Грушевського, або разом.

Ще одне важливе питання — контрабанда. Як її подолати? Люди кажуть, що на Закарпатті це вже спосіб життя. Ви згодни з цим?

— Мукачево в сучасній українській історії не вперше на мапі, але раніше це було з політичних уподобань тих, чи інших керівників держави. А сьогодні це влаштували нібито кримінальні розборки по розподілу сфер впливу.

Насправді це все міф, бо якщо ми говоримо з вами про контрабанду, або про виробництво та збут наркотиків, то чітко розуміємо, що без влади ніхто не зможи займатись ніякою контрабандою.

Без влади і без силового блоку ніхто не зможе вирощувати і виробляти і збувати наркотики. Тому якщо влада візьметься за ці сектора — тоді не буде створення таких штучних подій, як було минулого тижня в нас на Закарпатті.

І насамперед. я вважаю, що якщо влада центральна хоче миру — то вона має всі сьогодні важелі для стабілізації на Закарпатті без навішування ярликів. Чи то одна, чи то друга, чи третя сторона.

Сьогодні основна задача, яка сьогодні стоїть — спільно у органів місцевого самоврядування, депутатів, центральної влади, місцевої влади. Це стабілізація ситуації. А потім розбиратись хто кому Рабінович. І хто кому що вінуватий Бо це не головне.

Я ніколи не задумувався над питанням хто в області голова Закарпатської обласної державної адміністрації. Я завжди думав про те, щоб ця людина біла корисна області. Пройде декілька місяців — буде видно.

Головне завдання у сьогоднішнього керівника області — це підтянути рейтинг БПП. Чи головне завдання його, прийшовши сюда, підняти рівень життя закарпатців. Закарпатці будуть давати оцінку.

З іншого боку президент буде давати оцінку його якості роботи. Ми скажемо про це через три-чотири місяці. Я оцінюю позитивно, тому що це рішення коли приймається по тому, чи іншому керівнику — лежить в площині конституційній у президента України. Це його повне право.

 

podrobnosti.ua

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `