международная политика

У польському Люблині відбувся конгрес Ініціатив Східної Європи

У польському Люблині відбувся конгрес Ініціатив Східної Європи

Тисячі учасників, десятки годин дискусій, кільканадцять програмних ліній. У Любліні вібвувся VI Конгрес Ініціатив Східної Європи. Столиця Люблінського воєводства стала — вже вкотре — столицею Східного Партнерства. Усе з метою зміцнення мережі транскордонного співробітництва у цій частині світу.

 

Першого дня Конгресу Люблін отримав Нагороду Європи 2017. Цю нагороду надає Парламентська Асамблея Ради Європи, яка оцінила культурні заходи Любліна, транскордонні проекти, співпрацю з містами-партнерами та такі заходи, як Конгрес Ініціатив Східної Європи.

 

«Сподіваюся, що Люблін стане довгостроковим центром координації співпраці між Польщею, Україною, а також країнами колишнього Радянського Союзу, які хочуть і прагнуть бути частиною Європи», — сказав Сергій Кірал, український парламентарій, член Підкомітету з питань Нагороди Європи Парламентської асамблеї Ради Європи.

 

“Експерти в першу чергу підкреслюють «практичний» вимір транскордонних проектів, в яких Люблін бере участь. З 11 містами України ми підписали партнерські угоди. Ми реалізуємо проекти, пов’язані з інноваціями розвитку та впровадження стратегій, важливих для місцевих громад: як у Польщі, так і в Україні”, — каже Президент міста Люблін Кшиштоф Жук.

 

Обговорення в рамках цьогорічного КІСЄ було розділено на два дні та 11 програмних ліній. Гостями конгресу є теоретики та практики транскордонного співробітництва, у тому числі представники органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, науковці.

 

Обговорення в перший день розпочав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. «Внаслідок російської агресії весь повоєнний світовий порядок перевернувся», — сказав Чубаров у перший день зустрічі у Любліні. Він також оголосив про спробу змінити зміст української конституції таким чином, щоб ще більше підкреслити автономію Криму з огляду на національну ідентичність та присутність кримських татар. У Криму проживає близько 300 тисяч кримських татар.

 

Конгрес Ініціатив Східної Європи також є можливістю для «дипломатичних» зустрічей. До Любліна прибули посли Молдови та Казахстану. Гостем зустрічі був Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, який підкреслив, що польсько-українська співпраця є все більш інтенсивною. “Ще цьогоріч, ймовірно у Харкові, відбудеться зустріч президентів Анджея Дуди та Пера Порошенка”, — сказав Пєкло.

 

Другий день КІСЄ урочистою лекцією розпочав проф. Єжи Бузек, депутат Європарламенту, колишній прем’єр-міністр Польщі та колишній президент Європейського парламенту. «Я хотів би дуже сильно підкреслити, що Європейський Союз не прощався з ідеєю розширення», — сказав Бузек. — “Навпаки, він готовий допомагати своїм партнерам, особливо коли зустрічає реформаторів, коли бачить прогрес: у боротьбі з корупцією, у створенні незалежної судової системи, у подоланні олігархічної системи. Це стосується Грузії, Молдови, України.

 

Конгрес Ініціатив Східної Європи з 2012 року залучив майже 5000 експертів з Європи та світу. Конгрес відбувається вже вшосте — 2 дні зустрічей, дискусій, семінарів та культурних заходів. Тематично охоплює 11 програмних ліній та 40 дискусійних панелей. У КІСЄ бере участь 1000 учасників з понад десяти країн, у тому числі Австрії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Литви, Німеччини, Росії, Словаччини, України та Великобританії.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `