Политика

У Криму ввели режим надзвичайної ситуації через відсутність електрики

У Криму ввели режим надзвичайної ситуації через відсутність електрики

Російська влада в анексованому Криму в неділю вночі ввела режим надзвичайної ситуації через відсутність на півострові електроенергії із материкової України.

За даними міністерства енергетики РФ, без електрики залишились приблизно 1,8 млн жителів Криму, пише BBC.

Напередодні на Херсонщині були пошкоджені опори ліній електропередач, які передають електрику до півострова.

Режим надзвичайної ситуації збережеться «до повного відновлення енергопостачання півострова», повідомляє кримське управління міністерства надзвичайних ситуацій Росії.

Водночас в управлінні кажуть, що до резервних джерел живлення підключені «всі соціально значимі об’єкти».

Окрім того працюють аеропорт Сімферополя, Керченська поромна переправа, вокзали. Як заявляють в МНС РФ, припинення поставок електрики «не позначилося на роботі транспортної інфраструктури півострова».

Влада анексованого Криму також затвердила графіки тимчасового обмеження постачання електрики до населених пунктів.

Представник кримської влади Михайло Шеремет сказав, що «практично всі міста» півострова підключені до електропостачання, а в інші місцевості відправлять «потужні джерела електроживлення», повідомляє російська агенція ТАСС.

За даними місцевих ЗМІ, у неділю вранці в Криму відновилось електропостачання. Як повідомляє «Крим.Реалії», світло з’явилось у Сімферополі та частково в інших містах.

Міністерство енергетики Росії повідомляло, що для підключення споживачів мали запустити в роботу 13 мобільних газотурбінних станцій, а також дизельгенераторні установки.

Підірвані опори ЛЕП

У ніч на неділю невідомі підірвали раніше пошкоджені опори ліній електропередач в Херсонській області, через які до анексованого Криму надходила електрика.

Раніше того ж дня на Херсонщині стався конфлікт між активістами та правоохоронцями. Активісти, серед яких було багато кримських татар, не давали Нацгвардії та національній поліції підійти до опор, щоб ремонтні бригади могли їх заземлити.

Image copyrightUNIANImage captionВсі чотири лінії, по яких електрика подавалася до Криму, не працюють

Активісти, які проводять блокаду Криму, заявляли, що не дадуть відновити електропостачання до півострова.

Водночас з тими подіями у Києві біля Адміністрації президента відбувся мітинг, де близько 300 людей вимагали припинити постачати електрику до анексованого Криму.

Image copyrightAnastasiya RingisImage captionМітингарі прийшли на Банкову підтримати кримських татар та запитати, чому до них на Херсонщині прийшли силовики

Пізніше лідери кримських татар Рефат Чубаров та Мустафа Джемілев зустрілися з президентом Петром Порошенком, а після того — з керівником Національної поліції Хатією Деканоїдзе.

Всі сторони запевнили, що конфлікт стався через непорозуміння. Згодом правоохоронці залишили місце конфлікту на Чаплинці.

«Міністерство палива і енергетики» Криму, як повідомляє російська агенція ТАСС, «сповіщало жителям регіону про можливі обмеження в електропостачанні» ще ввечері п’ятниці.

Тоді на Херсонщині невідомі повалили та пошкодили опори ліній електропередач, які подавали електрику до Криму.

За даними українського держпідприємства «Укренерго», уранці п’ятниці вимкнулись дві лінії електропередачі Мелітополь – Джанкой та Каховка — Титан.

Фахівці з’ясували, що упали дві опори цих повітряних ліній, окрім того пошкоджені опори на лініях Каховська – Островська та Каховська – Джанкой.

«Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин», — повідомили в «Укренерго».

Тоді енергозабезпечення здійснювалось по двом лініям із пошкодженими опорами в «обсязі до 650 МВт потужності при потребі Криму 900-950 МВт».

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `