Политика

У Києві можуть самовільно демонтувати пам’ятник Щорсу

Лідер «Добровольчого руху ОУН» Микола Коханівський каже, що у четвер увечері активісти демонтують пам’ятник Миколі Щорсу у центрі Києва.

Цей крок пан Коханівський приурочує до відзначення річниці з дня народження командувача УПА Романа Шухевича. Каже, що демонтаж відбуватиметься на виконання закону про декомунізацію, — повідомляє BBC.

У Київській міській держадміністрації ВВС Україна зауважили, що повалення пам’ятника Щорсові буде актом вандалізму.

У Нацполіції обіцяють вживати всіх необхідних заходів для охорони громадського порядку.

«Мусить бути демонтований»

Про наміри повалити пам’ятник Щорсу Микола Коханівський заявив цього понеділка.

«(Цей пам’ятник. – Ред.) відповідно до закону про декомунізацію, мусить бути демонтований. Але київська внутрішньо-окупаційна влада на чолі з Кличком не поспішає демонтувати цього ідола. Отже: це зробимо ми, і нам потрібна підтримка, щоби відновити історичну справедливість», — написав він у Facebook.

Очільник «Добровольчого руху ОУН» повідомив ВВС Україна, що у середу подав заявку на проведення масової акції до Київської міськдержадміністрації.

За його оцінками, увечері четверга участь у акції з повалення пам’ятника Щорсу можуть взяти участь від ста до трьохсот людей.

«Вандалізм»

Радник на громадських засадах Київського міського голови з питань благоустрою, депутат парламенту Дмитро Білоцерковець заявив ВВС Україна, що повалення пам’ятника Щорсу активістами буде актом «вандалізму», якому повинна протидіяти поліція.

За його словами, КМДА звернулася до Міністерства культури за однозначною відповіддю на питання про те, чи підлягає демонтажу пам’ятник Щорсу відповідно до закону про декомунізацію.

«Дуже спірна біографія у нього, і через це ми хотіли б дізнатися стовідсоткову позицію, чи дійсно місто має (його. – Ред.) демонтувати», — заявив пан Білоцерковець.

Паралельно місто готує документи на замовлення проекту демонтажу пам’ятника Щорсові: пан Білоцерковець каже, що монумент є дуже великогабаритним та коштовним, і розміщується він у місці з інтенсивним автомобільним потоком.

Декомунізація 
AFPУ рамках декомунізації в Україні демонтували сотні монументів діячам комуністичного режиму

За словами Дмитра Білоцерковця, якщо місто отримає позитивну відповідь від Мінкульту та Інституту національної пам’яті, монумент демонтують за бюджетні кошти і перевезуть до Жулян, де зараз зберігаються демонтовані пам’ятники радянської доби.

Радник Віталія Кличка підкреслює: можливий демонтаж пам’ятника активістами є незаконним та небезпечним для його виконавців, тож поліція повинна протидіяти такому сценарію.

У відділі комунікації столичного управління Нацполіції ВВС Україна заявили, що у четвер біля пам’ятника Щорсові поліція «виконуватиме свою функцію – забезпечення охорони громадського порядку».

Тут відмовилися коментувати законність ймовірного демонтажу.

Кравчук як модель

Пам’ятник радянському військовому діячеві Миколі Щорсу розташований на перетині Бульвару Шевченка та вулиці Петлюри, що у центральній частині Києва.

Цей бронзовий монумент звели у 1954 році.

Перший президент України Леонід Кравчук стверджує, що у студентські роки позував для цього пам’ятника.

Необхідність його демонтажу час від часу обговорювалася ЗМІ та активістами.

Протягом останніх років активісти кілька разів обливали постамент пам’ятника фарбою, відбивали з нього літери та, за деякими даними, навіть намагалися підірвати. У 2010 році активісти партії «Братство» написали на постаменті слова «Євген Коновалець» та заявили, що таким чином встановили у центрі Києва пам’ятник першому провіднику ОУН.

Минулого року київську вулицю Щорса перейменували на вулицю Євгена Коновальця.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `