Политика

СУСПІЛЬСТВО ІНІЦІЮЄ ТРАНСФОРМАЦІЮ УКРАЇНИ

СУСПІЛЬСТВО ІНІЦІЮЄ ТРАНСФОРМАЦІЮ УКРАЇНИ

Представники українського громадянського суспільства у складі лідерів духовенства, парламентарів, лідерів громадської думки, бізнесу, міжнародної спільноти  продовжують роботу над  планом дій щодо реалізації трансформаційних процесів в Україні, що дозволить їй успішно здійснити євроінтеграцію та значно підвищити добробут суспільства. Він розроблений на основі кращого досвіду трансформації країн Центральної та Східної Європи, зокрема Польщі. Про це сьогодні йшлося на  засіданні Національного форуму «Трансформація України». Участь у ньому взяли патріархи українських церков Філарет та Святослав, міністр культури Євген Нищук, голова Антикризової ради громадських організацій,  президент УСПП Анатолій Кінах, керівники громадських об’єднань,  народні депутати, посли держав ЄС та «Великої сімки».

Ініціативи форуму уже реалізуються через парламент – діє створене влітку 2016 року однойменне міжфракційне об’єднання, очолюване Л.Козаченко та І.Кириленко. Парламентарі працюють над прискоренням адаптації законодавства України до вимог ЄС, прийняття життєво важливих для розвитку економіки документів.

Як повідомив координатор форуму Михайло Харій, вже запланована і зустріч із Президентом України, прем’єр-міністром щодо опрацювання спільного плану дій з вироблення стратегії трансформації країни.

«Україні необхідно виробити власну стратегію трансформації – на основі вже апробованих успішних тактик інших країн та власних реалій. Невід’ємною частиною цього процесу є прийняття оновленої Стратегії національної безпеки. Наразі за прийнятими в світі дев’ятьма параметрами економічної безпеки ми досягли лише одної  –  продовольчої.  Структура економіки в нас майже на 70% сировинна, ВВП маємо на рівні 62% від початку незалежності. Демографічна ситуація також загрозлива: щорічно втрачаємо до 200 тис. населення, чимала трудова та інтелектуальна міграція», – переконаний президент УСПП Анатолій Кінах.

Пропонований «Трансформацією України» план дій не лише  інтегрує успішний досвід  перетворень інших держав,  але й спиратиметься  на  спільний проект європартнерів та українських експертів,  передбачаючи модернізацію виробництв, нову експортну політику, розвиток середнього класу та підприємництва, вдосконалення системи державного управління, боротьбу з корупцією.

Одним з важливих факторів стабільності держави є міцний банківський сектор. Нещодавнє «очищення» призвело до посилення частки іноземного капіталу, тоді як деякі  банки з національним капіталом були визнані неплатоспроможними. Існують проблеми із поверненням коштів бізнесу, низькою довірою інвесторів та населення. Присутній на форумі голова Наглядової ради НБУ Богдан Данилишин розповів, що ними уже розробляються необхідні основи грошово-кредитної політики, активно працює громадська рада при цій структурі.

Посол Литви в Україні Марюс Януконіс високо оцінив ініціативи українських колег та запевнив у подальшій підтримці Литви у подальшому  розвитку України, її євроінтеграції. Слова підтримки висловлені і у листах-зверненнях посла США Джефрі Паєтта, колишнього представника ЄС в Україні Яна Томбінського, що входить в наглядову раду форуму.

Ініціатори трансформації України продовжуватимуть шукати підтримки у міжнародних партнерів. Вже налагоджені комунікації з Європарламентом, польським Сеймом. Як запевнив нардеп, співголова міжфракційного об’єднання Леонід Козаченко, ця робота продовжуватиметься у напрямі американського сенату, парламентів Канади, Франції і т.д.

Національний форум «Трансформація України» став майданчиком для комунікацій влади та громадянського суспільства, міжнародних партнерів. Ним активно лобіюється підготовка Національної стратегії трансформації. Вона має враховувати поточну ситуацію і національні інтереси України, базуватися на досвіді країн Східної Європи – членів ЄС,  передбачати виконання копенгагенських критеріїв, обов’язкових для членів ЄС. Стратегія охоплюватиме такі сфери, як держбезпека, сприятливий бізнес-клімат, впорядкування законодавчої системи, державні фінанси, соціальну політику, науку, освіту тощо.

За матеріалами uspp.ua

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `