Политика

Нормандська четвірка підтримує відведення зброї

Нормандська четвірка підтримує відведення зброї

Лідери «Нормандської четвірки» підтримують невідкладне підписання домовленості про відведення танків, гармат калібром до 100 міліметрів і мінометів на Донбасі — про це повідомили в адміністрації президента Петра Порошенка.

У повідомленні зазначено, що у четвер ввечері глава держави телефоном поспілкувався із канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та російським лідером Володимиром Путіним.

«Співрозмовники обговорили результати останнього засідання Тристоронньої контактної групи та її чотирьох підгруп, яке відбулося», — зазначили у прес-службі.

Повідомляють також, що пан Порошенко констатував погіршення безпекової ситуації на Донбасі, «зокрема збільшення кількості обстрілів з боку бойовиків».

Раніше у четвер в Спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ повідомили про посилення захисних позицій сторін протистояння вздовж ліні конфлікту на сході України.

Представники тристоронньої контактної групи 21 липня у Мінську узгодили відведення танків та інших видів озброєнь калібром менше 100 міліметрів, але жодних документів сторони не підписали.

Порошенко
Петро Порошенко розповів співрозмовниками, що ситуація на Донбасі погіршилася

Кілька днів тому представники самопроголошених республік на Донбасі заявили, що «в інтересах найшвидшого встановлення миру» вирішили в односторонньому порядку почати відведення техніки тієї категорії.

Однак в СММ заявили, що не вважають зафіксований рух озброєння відведенням озброєння.

Раніше у Мінську домовилися про відведення зброї калібром більше 100 міліметрів, однак обидві сторони неодноразово заявляли про недотримання цієї норми.

Останніми днями ОБСЄ констатує загострення ситуації на Донбасі.

«Псевдовибори»

Як повідомили в адміністрації президента, окрім відведення зброї учасники телефонної розмови обговорили створення гуманітарно-логістичних центрів біля лінії розмежування, де люди з окупованих територій «зможуть придбати продукти та ліки за прийнятними цінами».

«Глава Української держави особливо наголосив на необхідності звільнення усіх заручників, в тому числі незаконно утримуваних осіб на території Росії, зокрема Надії Савченко», — ідеться у повідомленні.

Співрозмовники також обговорили питання майбутніх виборів у деяких районах Донецької та Луганської областей: «У цьому контексті Петро Порошенко особливо наголосив на неприпустимості проведення запланованих на 18 жовтня і 1 листопада псевдовиборів, які не матимуть юридичних наслідків».

Окрім того, сторони домовилися прискорити укладення угоди у форматі Україна-ЄС-Росія щодо постачання російського газу до України.

З 1 липня «Газпром» припинив постачати газ Україні через відсутність передоплати.

Лідери України, Німеччини, Франції та Росії востаннє проводили переговори телефоном минулої п’ятниці.

А зустріч у форматі «нормандської четвірки» востаннє відбулася 23 червня у Парижі — тоді участь у перемовинах взяли голови МЗС чотирьох країн.

 

www.bbc.com

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `