Политика

Михайло Головко: Через низьку закупівельну ціну на молоко село — на межі знищення

Михайло Головко: Через низьку закупівельну ціну на молоко село — на межі знищення

Жителі села нині потерпають через відсутність роботи, а в умовах, коли політика уряду зводиться до підвищення цін на тарифи та доведення народу до тотального зубожіння, єдиний спосіб виживання в селі — це корова-годувальниця. Але, на жаль, закупівельні ціни на молоко нині просто знущальні та надто низькі, що призводить до знищення українського села. Про це 13 липня 2016 року під час брифінгу в парламенті заявив народний депутат України від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Головко.

Свободівець повідомив, що у зв’язку зі знущально низькою ціною на молоко, яке у селян скуповують виробники, люди масово відмовляються від утримання великої рогатої худоби. За його словами, якщо на початку 90-х років у нас було 25 мільйонів поголів’я великої рогатої худоби, то нині ця цифра становить близько двох мільйонів та ще й стрімко скорочується. Михайло Головко зауважив, що вже два роки намагається розв’язати проблему із низькими закупівельними цінами на молоко. Так, навіть було ухвалено в першому читанні законопроєкт №2089 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села».

«Уже давно постала необхідність збільшити мінімальну закупівельну ціну на молоко в селян, але парламент цьому серйозно опирається. Маленькою перемогою стало ухвалення відповідного законопроєкту в першому читанні, але далі справа з місця не рушила. І це попри те, що є позитивне рішення профільного комітету, висновки науково-експортного управління, а документ, відповідно, мали би внести в порядок денний», — розповів Михайло Головко.

У зв’язку із такою ситуацією парламентар повідомив, що звернувся до очільників парламентських фракцій і груп про необхідність винесення законопроєкту на розгляд у сесійну залу: «Практично усі керівники фракцій і груп підписалися під зверненням про необхідність включити в порядок денний законопроєкт №2089, окрім «Народного Фронту». Неодноразово спілкувався з головою парламенту Парубієм із приводу цього питання, але він посилається на те, що немає підтримки його фракції — «Народного Фронту». Не розумію, чому очільник цієї фракції Максим Бурбак та їхні депутати не хочуть підтримати селян?».

Михайло Головко також розповів, що як депутат-мажоритарник багато спілкується з людьми і в ході спілкування завжди постає питання щодо низької закупівельної ціни на молоко.

«Селяни обурені, чому монополісти-переробники, які свідомо занижують ціну на сировину, змушують людей просто відмовлятися від їхньої праці та задавати корів на забій? Ба більше, парламентська більшість має зрозуміти, що коли нині Рада не стане на захист селян, то наш ринок повністю заполонить імпортна продукція, що ще більше вдарить по кишені українців.

Я звертаюся до Голови Верховної Ради, «Народного Фронту» із закликом включити це питання до порядку денного, аби ми могли завтра його проголосувати. Переконаний, що в сесійній залі буде достатньо голосів, аби захистити наших селян. Зараз у магазинах перероблене і знежирене молоко коштує приблизно 18-20 гривень, тому закупівельну ціну на молоко в селян треба збільшити щонайменше до чотирьох гривень за літр. Ціни, інфляція зростають, а селяни — на межі виживання і не можуть купити необхідних продуктів, ліків, а держава навіть не хоче захистити їх. Якщо ми не розглянемо цього законопроєкту завтра, то це тільки тому, що «Народний Фронт» блокує законопроєкт у стінах парламенту», — додав свободівець.

За матеріалами прес-служби ВО «Свобода»

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `