Политика

МАКСИМ МЕЛЬНИЧУК: «ЦЬОГО РОКУ КИЇВЩИНА УВІЙДЕ ДО ТРІЙКИ ЛІДЕРІВ ЗА ВРОЖАЙНІСТЮ ЗЕРНОВИХ»

Голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук здійснив робочий візит до Васильківського та Тетіївського районів, де оглянув хід проведення жнивної кампанії.

Огляд ходу проведення жнивної кампанії на Васильківщині відбувся у с. Ковалівка Васильківського району на території ПСП Агрофірми «Світанок», яке очолює народний депутат України попередніх скликань Тетяна Засуха. Максим Мельничук оглянув хід проведення жнив та особисто випробував комбайнерську техніку.

Довідково: Площа до збирання зернових та зернозбиральних культур у 2016 році в господарствах Васильківського району становить 25,8 тис. га, що на 1,4 тис. га більше ніж у 2015 році.

Площа зібраних ранніх зернових культур становить 4,8 тис. га, валовий збір склав 25,2 тис. тонн, середня врожайність становить 52,9 ц/га, з них: озиму пшеницю зібрано на площі 3,7 тис. га, валовий збір склав 21,3 тис. тонн, врожайність становить 56,9 ц/га; яру пшеницю розпочато збирати при урожайності – 36,7 ц/га; ярий ячмінь зібрано на площі 0,5 тис. га, валовий збір – 2,2 тис. тонн, урожайність – 44,9 ц/га; горох завершено збирання на площі 0,3 тис. га, валовий збір – 1 тис. тонн, урожайність – 28,4ц/га.

Площа до збирання пізніх зернових культур становить 12,1 тис. га.

Із технічних культур, загальна площа до збирання яких 19,6 тис. га, на сьогодні озимого ріпаку обмолочено 0,07 тис.га, валовий збір склав 0,2 тис. тонн при врожайності 28,9 ц/га. Проводиться заготівля кормів на зимово-стійловий період: сіна заготовлено 2,4 тис. тонн, сінажу – 1,0 тис. тонн, що становить 100% до потреби. Розпочато підготовку ґрунту під посів озимих культур на площі 0,2 тис.га.

Зокрема, на Тетіївщині свій візит керівник столичної області розпочав із робочої зустрічі з  головою Тетіївської РДА Наталією Троянською, першим заступником голови райдержадміністрації Олександром Возним, міським головою Тетієва Русланом Майструком.

Під час спілкування за круглим столом керівники Тетіївського району розповіли про хід збирання ранніх ярих зернових і зернобобових культур.  Як повідомила голова Тетіївської РДА на території району, станом на 26 липня, працює 81 сільськогосподарське підприємство всіх форм власності, з яких 11 приватних підприємств, 17 господарських товариств, 50 фермерських господарств та 3 інші господарства. За словами Наталії Троянської у сільськогосподарських підприємствах Тетіївщини всіх форм власності під цьогорічний урожай площа ранніх зернових культур складала 12,428 га, зокрема: пшениці озимої майже 7000 га, ячменю озимого – 1 400 га, ячменю ярого ˗ 3 600 га, пшениці ярої ˗ 140 га, овесу – 180 га та гороху – 48 га. Окрім того, площа озимого ріпаку складає 2 400 гектарів.

Після офіційної зустрічі з керівниками району Максим Мельничук виїхав на поля одного з найбільших сільськогосподарських підприємств ˗ ТОВ «ТАК-Агро» та оглянув як проходять жнива на території підприємства, яке очолює Руслан Голуб. Розповідаючи про хід жнивної компанії на полях свого підприємства, керівник ТОВ «ТАК-Агро» відзначив, що цьогорічний показник врожайності збору зернових становить 100 ц/ га і є чи не найвищим за останні роки.

«Надзвичайно приємні емоції переповнюють, коли результати підтверджують плідну та наполегливу працю наших аграріїв. Так нинішні показники врожайності вже становлять до 100 ц/ га, а на окремих полях цифра сягає позначки і до 120 ц/га. Якщо говорити про комплексний підхід у сільському господарстві, то необхідно враховувати ряд надважливих факторів, які матимуть однозначний вплив на кінцевий результат. А це і науковий супровід, технічне забезпечення та інновації. Зокрема, завдяки застосуванню нової техніки можна говорити і про мінімальні втрати під час збирання врожаю», – зазначив Максим Мельничук.

Керівник столичної області висловив переконання, що цього річ Київщина звітуватиме про високі показники врожайності зернових та увійде до трійки лідерів серед регіонів України.

«У цьому році були сприятливі погодні умови, що позитивно вплинуло на врожайність. Ще з ранньої весни ми активно працювали на майбутній результат, враховуючи рекомендації та консультації необхідних фахівців у сфері агротехнічного вирощування. Зараз ми бачимо плоди цієї трудомісткої праці аграріїв, керівників господарств та представників влади, які на даний час повністю виправдовують наші спільні очікування. Сподівання, що Київщина увійде у трійку лідерів із збору цьогорічного врожаю, вже переконливо підтверджує нинішня збиральна кампанія», – резюмував Максим Мельничук.

За попередніми підрахунками у збиранні врожаю цього річного вражаю на Тетіївщині в цілому планують задіяти 89 зернозбиральних  комбайнів, які є в наявності в  агопідприємствах та фермерських господарствах району.

Станом на 26 липня на Тетіївщині вже зібрано ранніх зернових і зернобобових культур на площі 7,4 тис. га, що складає 60 % від загальної площі. Зокрема, озимої пшениці зібрано на площі 3,5 тис. га (51%); озимого ячменю – 1,36 га (100%); ярого ячменю – 2,5 тис. га; обмолочено гороху на площі 0,048 тис.га, що складає 100 %. Окрім того, озимого ріпаку площа до збирання складає 2,42 тис. га.

Зі слів керівництва Тетіївського району стало відомо, що на даний період по всіх господарствах завершена робота з підготовки складських приміщень і зерноочисної техніки до прийому зерна нового врожаю. Для збереження зібраного врожаю в господарствах району є 97 зерносховищ, в тому числі 36 насіннєсховищ, 28 складських площадок, 9 критих токів. Всі приміщення готові до приймання врожаю. Важливо відзначити, що у 12 господарств району мають власні зерносушильні комплекси, а саме в ДП ДГ «Шевченківське», ТОВ «Агро-Дібрівка», СТОВ  «Дібрівка-Агросервіс», ТОВ «П’ятигори»,  ПСП «Слобода», ПП «Михайлівський лан»,  ПСП  «Денихівка»,  СФГ «Світанок», ПП «Агросистема плюс», ПСП  «Дзвеняче», СТОВ «Колос» та «Кашперівський бурякорадгосп».

За матеріалами сайту koda.gov.ua

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `