Политика

Київщина має значні перспективи для стрімкого соціально-економічного розвитку

 У лютому цього року Президент України Петро Порошенко представив нового очильника Київської області – Максима Мельничука. Минуло півроку з дня призначення Максима Дмитровича, який встиг себе зарекомендувати як «народний губернатор». Посадовець зізнався, що найбільше його вразили самі жителі області, які відкрито йдуть на діалог із владою та запевнив: людей – почують.

 

«об’єднання територіальних громад має бути виключно добровільним»

Регулярно голова Київської облдержадміністрації Максим Мельничук проводить робочі наради з керівниками районів Київщини стосовно соціально-економічного та культурного розвитку, особисто контролює план виконання районних програм, виконання плану відбору до контрактної армії, завершення переходу на систему публічних закупівель «PROZORRO» та санаторно-курортне лікування учасників АТО.

«Кожен район Київщини має свої першочергові задачі, які потрібно реалізовувати для покращення життя громадян. Утім, усі ресурси потребують постійного розвитку. І нині районній владі треба більш активно працювати для покращення стану доріг (особливо у сільській місцевості), для розвитку рекреаційної галузі і туристичного сектору, збільшення частки малого бізнесу. Це дасть можливість збудувати ефективну соціально-економічну модель загальної стратегії розвитку Київщини», – зазначив керівник області.

Голова Київської облдержадміністрації також виокремив питання проведення адміністративно-територіальної реформи. На його переконання, об’єднання територіальних громад має бути виключно добровільним і відповідати чітко розробленій методиці. Наразі заплановано активно використовувати кошти сільських бюджетів на ремонт комунальних доріг.

«Тверда позиція Президента України Петра Порошенка – почути кожну громаду, її побажання і цілі у процесі проведення децентралізації влади. Мета реформи у тому, щоб кожна громада була економічно самодостатньою і фінансово спроможною. Цього результату можна досягти, якщо у людей на місцях буде чітке бачення житлово-комунального, інфраструктурного, освітнього, інвестиційного розвитку громади», – переконаний Максим Мельничук. Керівник області наголосив на необхідності злагодженої роботи райдержадміністрації та усіх служб району задля забезпечення оперативної та якісної роботи.

За останні півроку на Київщині намітилися позитивні тенденції. Приміром, у Бориспільському районі показник перевиконання надходжень до зведеного бюджету за І півріччя цього року склав 90 мільйонів гривень. Цьогоріч на Бориспільщині зареєстрували понад 300 підприємств, розпочали роботу 17 великих підприємств, реалізовуються наступні інвестиційні проекти: будівництво 3-ої черги офісно-складського та торговельного  комплексу ТОВ «ХФК «Біокон», будівництво Центру із продажу та обслуговування автомобілів компанії «BMW Group», будівництво виробничих майданчиків СТВО «Старинська птахофабрика» та інші.

Приміром, на Бориспільщині один з найбільших серед районів Київської області показник середньомісячної заробітної плати, який складає 5 237 грн.

Під час недавньої робочої поїздки до Броварського району, Максим Мельничук закликав броварчан добровільно об’єднуватися в Броварську громаду відповідно до державної методики.

«Ваш край має всі можливості стати лідером забезпечення високих стандартів якості усіх сфер життєдіяльності. Спільними зусиллями ми розробимо стратегію розвитку, що зробить Броварщину заможною та процвітаючою», – наголосив голова Київської райдержадміністрації.

Наразі у районі планується формування 3 об’єднаних територіальних громад, а саме: Великодимерської (з адміністративним центром у смт Велика Димерка), Гоголівської (з адміністративним центром у с. Гоголів) та Рожнівської (з адміністративним центром у с. Рожни).

На Броварщині повністю виконано підключення до системи публічних закупівель «PROZORRO», а також план залучення громадян на військову службу за контрактом.

Протягом останнього півріччя було виділено кошти для: здійснення поточного ремонту ФАПів/амбулаторій; здійснення капітального ремонту доріг в смт. Красилівка, селах Літки та Русанів; завершення будівництва дошкільного навчального закладу в смт Велика Димерка; здійснення поточного ремонту дошкільних навчальних закладів селах Красилівка та Бобрик; здійснення капітального ремонту інфекційного відділення Броварської центральної районної лікарні; здійснення поточного ремонту Гоголівського будинку-інтернату для одиноких престарілих.

У районі функціонує понад 30 програм, які спрямовані на соціальний захист.

 

«На Київщині буде збільшено обсяг фінансування дитячих будинків сімейного типу»

 

Крім того, як запевнив Максим Мельничук, у другому півріччі 2016-го в Київській області планується збільшити обсяг фінансування дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) на 40%.

“Ми зробимо все для того, щоб фінансування подібних проектів в другому півріччі в Київській області було збільшено. Державна програма з підтримки дитячих будинків сімейного типу, яку ініціював президент України, це і наш борг, і наше душевне покликання. Ці люди, які разом зі своїми трьома дітьми будуть виховувати ще п’ятьох, які я впевнений, також для них вже рідні, по-своєму герої нашого часу, не злякавшись нічого готові дарувати свою любов дітям. І ми повинні брати з них приклад і не переставати допомагати “, – зазначив Максим Мельничук.

На сьогоднішній день на території Київської області діє 73 дитячих будинків сімейного типу.

За інформацією КОДА, в смт Ставище завершується будівництво дитячого будинку сімейного типу для прийомної сім’ї Карпенко. Сім’я вже має трьох своїх і четверо прийомних дітей. Найближчим часом в сім’ю буде прийнято ще троє дітей. Відкриття ДБСТ заплановано на кінець серпня 2016.

 

«додаткові підприємства виступатимуть основними наповнювачами місцевого бюджету»

 

Під патронатом голови Київської облдержадміністрації Максима Мельничука на Київщині почали організовувати районні форуми бізнес-проектів. Основа мета проведення заходу – презентація інвестиційних можливостей та пропозицій місцевого рівня.

Голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук наголосив, що забезпечення умов для сприятливого інвестиційного клімату на Київщині, залишається для обласної влади питанням стратегічної важливості. Оскільки від його реалізації залежать динаміка соціально-економічного розвитку та можливість модернізації на цій основі економіки столичного регіону.

«Одне з наших головних завдань полягає у створенні сприятливого інвестиційного клімату, залучення інвестиційного капіталу у інфраструктурну галузь та об’єкти нерухомості як Київщини в цілому. Ми розглядаємо і створення додаткових підприємств. Адже вони у цьому відношенні виступатимуть основними наповнювачами місцевого бюджету та, водночас, забезпечуватимуть новими робочими місцями місцевих жителів», – підкреслив Максим Мельничук.

Керівник столичної області також додав, що Київщина має значні перспективи для стрімкого соціально-економічного розвитку. З цією метою у регіоні здійснюється низка першочергових заходів з формування єдиних стратегічних цілей та напрацювання програм розвитку у різних галузях господарства і по кожному району області.

«За ініціативою Президента України, зараз по області ми проводимо низку заходів, де безпосередньо міська, районна громади представляють для загального обговорення цікаві пропозиції для різних об’єктів та у різних галузях господарської діяльності, які потребують залучення інвестиційного капіталу для їх нормального функціонування. Можу з упевненістю сказати, що це якраз і є ті основні кроки по децентралізації та місцевому самоврядуванні, від яких залежить дієздатність механізму забезпечення сприятливого інвестиційного клімату і формування основи підвищення конкурентоспроможності національної економіки», – резюмував Максим Мельничук.

 

 

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `