международная политика

Греція на референдумі виступила проти вимог кредиторів

Греція на референдумі виступила проти вимог кредиторів

Греки більшістю голосів на референдумі відкинули пропозиції міжнародних кредиторів про надання екстреної позики — 61,3% проголосували проти.

За те, щоб підтримати умови кредиторів, проголосували 38,7% греків.

Такі дані підрахунку 100% бюлетенів недільного референдуму оприлюднило міністерство внутрішніх справ Греції.

Явка склала 62,5%.

«Перемога демократії»?

Правляча партія «Сіріза» перед референдумом закликала проголосувати «проти», називаючи умови кредиторів принизливими. Водночас її опоненти застерігали, що такий вибір може призвести до виходу Греції із єврозони.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас уже назвав результат референдуму «перемогою демократії», але попередив, що країна має зробити «загальнонаціональну спробу вийти з кризи».

Пан Ціпрас вважає, що греки не голосували за вихід з єврозони.

null
Алексіс Ціпрас каже, що греки проголосували за «демократичну і солідарну Європу»

«Завтра Греція повернеться за стіл переговорів і наш головний пріоритет — відновити фінансову стабільність в країні», — сказав він у телезверненні у неділю.

«Цього разу ми будемо обговорювати наш обов’язок», — підкреслив грецький прем’єр додавши, що опублікований звіт МВФ «підтверджує думку греків про необхідність реструктуризації боргу».

На думку деяких чиновників ЄС, вибір грецьких виборців означає пряму відмову від переговорів з кредиторами.

Глава Єврогрупи Йерун Дейсселблум заявив, що результат референдуму «дуже сумно позначиться на майбутньому Греції».

null
Віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель, вважає, що Алексіс Ціпрас і його уряд ведуть країну по шляху «гіркого відчуження і безнадійності»

А віце-канцлер Німеччини Зігмар Габріель сказав, що відновлення переговорів із Грецією «важко собі уявити».

За словами пана Габріеля, Алексіс Ципрас і його уряд ведуть країну по шляху «гіркого відчуження і безнадійності».

В очікуванні переговорів

Низка європейських чиновників позитивно поставився до підсумків референдуму, вважаючи, що прийшов час продовжити перерваний переговорний процес.

«Зараз саме час знову спробувати укласти договір, — написав у Twitter міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні. — Але з грецького лабіринту не вибратися, поки Європа слабка».

Міністр фінансів Бельгії Йохан ван Овертвелдт заявив, що «двері, як і раніше, відкриті», і переговори з Грецією можна відновити «буквально найближчими годинами».

Міністри фінансів країн єврозони можуть знову обговорити заходи, «здатні поставити на тверді рейки грецьку економіку і відкрити їй перспективи на майбутнє», відзначив Йохан ван Овертвелдт в інтерв’ю каналу VRT.

null
Частина європейських політиків вважають результати референдуму можливістю відновити діалог з грецькою владою

Керівник Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що вже проводить консультації з лідерами країн єврозони, а в понеділок вранці влаштує телефонну конференцію з представниками ЄС і ЄЦБ.

Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель мають намір зустрітися в понеділок в Парижі, а саміт глав єврозони запланований на вівторок, 8 липня.

Європейська комісія, яка разом з МВФ і ЄЦБ входить до трійки головних міжнародних кредиторів Греції, вимагала від Афін збільшення податків і скорочення соціальної допомоги для того, щоб країна змогла виконати свої боргові зобов’язання.

Грецький уряд та провладна партія «Сіріза», яка виступає проти заходів жорсткої економії, назвали пропозиції кредиторів «ультиматумом».

Опоненти грецького уряду та багато громадян Греції напередодні референдуму скаржилися, що питання, винесене на голосування, було сформульоване не досить зрозуміло. Зокрема, представники ЄС стверджували, що умови кредиторів, про які йшла мова на референдумі, вже були зняті з порядку денного переговорів.

Після того, як результат референдуму став зрозумілий, колишній прем’єр-міністр Греції Антоніс Самарас, що виступав за компроміс з кредиторами, залишив посаду керівника опозиційної правоцентристської партії «Нова демократія».

Євро йде вниз

null
Грецький референдум вплинув на курс валюти Євросоюзу

Після оголошення попередніх результатів референдуму в Греції курс євро щодо долара та японської єни на світових фондових біржах опустився.

За словами фінансистів, грецькі банки знаходяться в небезпечній близькості від колапсу.

Якщо це відбудеться, мільйони греків втратять заощадження, компанії збанкрутують, у країні можуть катастрофічно скоротитися запаси продовольства і медикаментів.

Як відзначають аналітики, банкам в Греції необхідний надійний кредитор, однак Європейський центральний банк може не взяти на себе цю функцію знову.

У понеділок стало відомо, що міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс залишив посаду через «побажання деяких членів Єврогрупи», як він сам написав у своєму блозі.

 

www.bbc.com

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `