Политика

Азаров: буде важко, але альтернативи немає

Азаров: буде важко, але альтернативи немає

Виступаючи на 10-й зустрічі «Ялтинської європейської стратегії» (YES), прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що із підписанням Угоди про асоціацію з ЄС Україна матиме важкі часи, але «альтернативи для нас немає».

 

Він також заявив, що до підписання цієї угоди Україна йшла багато років, і мала достатньо часу, аби зважити на її переваги та небезпеки. Водночас він підкреслив, що Київ також сподівається підтримати і добрі відносини із державами, що входять до Митного союзу.

 

«Ми приречені на це», — заявив Микола Азаров, повторивши свою тезу про те, що Україна навіть готова приєднатися до деяких угод в рамках Митного союзу, якщо вони не суперечать українській Конституції та зовнішнім зобов’язанням України.

 

«Наше терпіння і наше прагнення врегулювати цю ситуацію пов’язано із тим, що ми розуміємо важливість торгівлі із Митним союзом – там у нас до 40% зовнішньої торгівлі», — заявив прем’єр.

 

«Іноді краще промовчати»

 

Крім того, Микола Азаров розповів, що під час напружених переговорів із представниками Митного союзу, передусім, представниками російського уряду, він намагається довести, що спільне прагнення до європейських стандартів могло б бути корисним як Україні, так і Росії:

 

«Я питаю їх: а ви взагалі куди рухаєтеся? Ви хочете рухатися до Бангладеш? Чи Пакистану? Що заважає домовлятися разом? Думаю, поки заважають певні політичні уявлення про те, якою має бути Україна. Але для себе ми вже це питання вирішили всім ходом розвитку України впродовж багатьох років», — заявив Микола Азаров.

 

Він також розкритикував деякі «емоційні» висловлювання представників російської влади щодо наслідків підписання Україною Угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС.

 

«Іноді краще промовчати, і не робити емоційних заяв. Особливо, коли не маєш чого сказати», — заявив пан Азаров.

 

Український прем’єр також твердить, що в Україні уважно вивчають оцінки наслідків приєднання України до угоди з ЄС, що походять із Росії, проте, за словами Миколи Азарова «цих наслідків не буде навіть у десятому ступені».

 

Він каже, що український уряд неодноразово просив конкретизувати, «навали» яких саме груп європейських товарів через територію України чекають в Росії та інших країнах Митного союзу після підписання угоди про вільну торгівлю з ЄС. Проте конкретних розрахунків Київ так і не отримав, стверджує прем’єр.

 

«Не тільки троянди»

 

Водночас, як заявив Микола Азаров, «у відносинах з ЄС є не тільки троянди, є і колючки, які треба прибирати». Серед таких «колючок» він назвав приєднання України до Європейського енергетичного співтовариства, від якого Київ очікував більшої підтримки і співпраці у енергетичних питаннях, передусім, що стосується використання української газотранспортної системи.

 

Пан Азаров повідомив, що за останні роки українська ГТС використовується лише на 60%.

 

«І я ставлю питання ЄС, може, ми взагалі можемо законсервувати пару гілок, бо нам буде цілком достатньо десь 50 мільярдів кубів газу, а не 150? Якщо ця система потрібна Європі, потрібна Росії – давайте разом ухвалювати рішення. Якщо не потрібна, то так само, давайте щось вирішувати. І Україна піде на це рішення цілком свідомо, бо Україна не може самотужки нести такі колосальні витрати (із утримання ГТС – ред.)», — заявив український прем’єр.

 

Водночас Микола Азаров також заявив, що Україна вже скоротила закупки російського газу із 41 до 25 млрд кубів на рік, і скорочуватиме надалі, якщо Росія не погодиться на перегляд умов газового контракту, укладеного у 2009 році:

 

«Хто від цього програє? Напевне, програє Росія, бо вона втратить найбільшого покупця газу. І Україна програє, бо ми будемо змушені відривати ресурси від більш важливих завдань, таких як модернізація економіки», — заявив Микола Азаров.

BBC Україна

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `