международная политика

Австралія просить Росію не ветувати трибунал по MH17

Австралія просить Росію не ветувати трибунал по MH17

Представник Австралії попросила Росію не ветувати резолюцію в Раді безпеки ООН щодо створення міжнародного кримінального трибуналу для розслідування авіакатастрофи рейсу MH17.

Міністр закордонних справ Джулі Бішоп приїхала в Нью-Йорк, аби лобіювати створення трибуналу.

Австралія приєдналася до інших країн, які беруть участь в спільному розслідуванні авіакатастрофи — cеред них Бельгія, Нідерланди та Україна, та виступає за створення трибуналу.

Росія, як очікується, заветує пропозицію про трибунал. Раніше президент РФ Володимир Путін сказав, що такий суд буде «передчасним».

Австралійський міністр закордонних справ Джулі Бішоп сказала, що попри спротив Росії, підтримка від Ради Безпеки ООН вселяє впевненість.

«Вони визнають, що ми шукаємо справедливості для сімей тих, хто був убитий на борту Malaysia Airlines MH17 рік тому», — сказала пані Бішоп в коментарі австралійській ABC.

«Ми маємо намір притягнути винних до відповідальності і ми хочемо створити незалежний кримінальний трибунал за підтримки Ради Безпеки ООН, аби він мав міжнародну підтримку», — сказала дипломат.

Водночас вона сказала, що закликала Росію не ветувати резолюцію щодо трибуналу. «Я знову попросила, щоб він (постійний представник Росії — Ред.) попросив інструкцій із Москви, аби не ветувати запропоновану резолюцію», — сказала пані Бішоп.

Дипломат відзначила, що Росія підтримала резолюції про припинення вогню на місці падіння літака, а також про розслідування авіакатастрофи.

Створення трибуналу, за її словами — логічний наступний крок.

Очікується, що пані Бішоп виступить перед Радою Безпеки ООН у середу.

Голосування щодо резолюції відбудеться пізніше.

Нідерландська безпекова комісія має оприлюднити остаточний звіт про причини катастрофи в жовтні.

Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився в Донецькій області України 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які перебували на його борту.

Україна та західні країни стверджують, що лайнер був збитий над Донеччиною проросійськими сепаратистами із зенітно-ракетної установки «Бук», яку перевезли з Росії.

Росія заперечує звинувачення у постачанні зброї сепаратистам на сході України і покладає відповідальність за катастрофу лайнера на українських військових.

 

www.bbc.com

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `