Политика

Андрій Табалов: «До думки рядових партійців керівництво партії не дослухалося»

Андрій Табалов: «До думки рядових партійців керівництво партії не дослухалося»

На цьому тижні з’явився черговий привід нагадати про народного депутата України Андрія Табалова.
Його колега по парламенту, Андрій Павелко, який був одним із співзасновників «Фронту змін» заявив, що припинення існування цієї  політсили було стратегічною помилкою колишного лідера партії Арсенія Яценюка. Більше того, парламентарій закликає Арсенія Петровича створити правонаступницю «Фронту змін». Разом із Павелком, з такою ініціативою виступив і народний депутат Володимир Полочанинов. За їх словами, рішення про ліквідацію «Фронту Змін» лише деморалізувало команду. На нещодавній спільній прес-конференції Павелко та Полочанинов  ініціювали створення нової партії «Демократи».
Нагадаємо, що Андрій Табалов був одним із перших депутатів, які відмовилися вступити до лав фракції «Батьківщина». Андрій Олександрович стояв на витоках будівництва «Фронту змін», чудово володіє ситуацією. Саме тому, редакція Всеукраїнського аналітичного сайту новин «Вероятно» вирішила  взяти в нього невеличке бліц-інтерв’ю.
Андрію Олександровичу, чи потрібно було ліквідовувати «Фронт змін» та об’єднуватися з ВО «Батьківщина»? Як це відбувалося?
Варто чи ні – це питання не до мене. Але як людина, яка розбудовувала Кіровоградський осередок «Фронту змін» можу сказати, що це було помилкою. Втім, до думки рядових партійців керівництво партії не дослухалося. До речі, рішення про об’єднання з «Батьківщиною» чомусь ухвалювалося  за зачиненими дверима. З’їзд, який відбувся у Києві, був закритим для преси.
Такий крок можна назвати помилкою Яценюка?
Навпаки! Яценюк лише виграв. Він очолив найбільш розкручений і рейтинговий політичний бренд. Бренд, який популярніший за самого Яценюка.
Згадаймо парламентську кампанію. Як тільки у передвиборчій рекламі з’явився Арсеній Петрович – рейтинг «Батьківщини» почав знижуватися. Тоді його обличчя терміново прибрали з телевізійних роликів і залишили лише Юлію Тимошенко. Але, як результат — кілька багнетів «Батьківщина» таки втратила.
Чи призведуть наміри колишніх поплічників Яценюка щодо створення нової політсили до розколу всередині ВО «Батьківщина»?
А намір створити нову партію, про яку ми чули зі ЗМІ, — це хіба не розкол? Зверніть увагу, цю політсилу на базі «Фронту змін» створюють люди, які були засновниками Фронту та були пліч-о-пліч з Яценюком. Очевидно, вони розчарувалися у своєму лідерові. Вони створили нову партію, бо виявилися не потрібними «Батьківщині».
А все ж таки, чи є необхідність у створенні нової партії зразка «Фронту змін» чи варто реанімувати стару?
Складно сказати. Інколи потрібно зруйнувати все старе, аби збудувати щось нове. З іншого боку, «Фронт змін» був не таким вже й поганим політичним  проектом.
Зрештою, «фронтовики» обрані до місцевих рад різних рівней по всій країні. Лише на Кіровоградщині, за результатами виборів до місцевих рад 2010 року, «Фронт змін»  набрав близько 6%, було обрано 85 депутатів. Оскільки більше немає такої партії, то тепер на місцях вони вимушено створюють власні фракції, партії. Тобто, пішли у вільне плавання.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `