Новости

У неділю Грузія «скине» Саакашвілі

У неділю Грузія «скине» Саакашвілі

Грузія у неділю обиратиме нового президента.

Вибори покладуть кінець добі Михайло Саакашвілі: після двох мандатів поспіль на посаді президента він не може брати участі у нинішньому волевиявленні, повідомляє euronews.

Як відомо, Саакашвілі прийшов до влади 2003 року внаслідок Трояндової революції, що змусила піти у відставку Едуарда Шеварднадзе.

Фаворитом нинішньої виборчої кампанії, згідно з даними соцопитувань, є Георгій Маргвелашвілі — кандидат від керівної партії «Грузинська мрія», лідером якої є чинний прем‘єр Бідзіна Іванішвілі.

Кандидат наук з філософії й міністр освіти в уряді Іванішвілі, Маргвелашвілі обіцяє продовжити курс в НАТО та ЄС.

Разом з тим участь у виборах бере й Ніно Бурджанадзе – колишній спікер грузинського парламенту, лідер партії «Демократичний рух – Єдина Грузія».

Її участь може сплутати карти Маргвелашвілі і спричинити другий тур, оскільки 20% виборців напередодні виборів заявляли, що досі не визначились з кандидатом.

На посаду президента Грузії претендує й інший екс-спікер парламенту, кандидат від партії Саакашвілі Давід Бакрадзе. За даними соцоптувань, він йде другим після Маргвелашвілі. Як і його головний суперник, Бакрадзе теж обіцяє рух у бік зближення з Європою, однак з певних питань він не виключає діалогу із Москвою.

Напередодні «дня тиші» близько 200 осіб зібралися під резиденцією Саакашвілі в Тбілісі на акцію «До побачення, пане президент», щоб висловити подяку за виконану ним роботу на посту глави держави.

Мета акції, за словами учасників — висловити подяку Саакашвілі і показати міжнародному співтовариству, що громадяни Грузії цінують прогрес, якого Грузія досягла в період президентства Саакашвілі, пише «Новости-Грузия«.

У той же день співак-репер Бера — син прем’єр-міністра Грузії Бідзіна Іванішвілі — зібрав своїх фанів на концерт в Тбілісі на підтримку коаліції «Грузинська мрія» і її кандидата на президентських виборах Георгія Маргвелашвілі.

Концерт, що проходив під гаслом «Ми — це Грузія», до пізньої ночі тривав на площі Революції троянд. Розпалені шанувальники репу оваціями зустріли піднялися на сцену на завершення концерту Бідзіна Іванішвілі і Георгій Маргвелашвілі.

pravda.com.ua

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `