Новости

КС: вимагати виплату індексації затриманої зарплати можна безстроково

КС: вимагати виплату індексації затриманої зарплати можна безстроково

Звернення до суду з приводу індексації несвоєчасно виплаченої зарплати не обмежено за термінами.

Це випливає з рішення Конституційного суду, яке було прийнято 15 жовтня і оприлюднено у вівторок, передає «Інтерфакс-Україна«.

«У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати як складових зарплати, що належить до сплати працівнику, без обмеження будь-яким строком, незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем», — йдеться у рішенні КС.

Із зверненням про офіційне тлумачення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України до КС звернувся громадянин Юрій Дзьоба.

У своєму зверненні він просив КС роз’яснити, чи поширюється норма про необмежені терміни звернення працівника до суду за позовом про стягнення належної йому зарплати на вимогу про стягнення компенсації втрати її частини у зв’язку з порушенням термінів виплати та індексацію, нарахування якої не проведено роботодавцем.

УП

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `