финансовые потоки

У підприємстві «Укргазвидобування» є високі корупційні ризики, — Михайло Головко

У підприємстві «Укргазвидобування» є високі корупційні ризики, — Михайло Головко

Кампанія «Укргазвидобування» на даний момент не має статусу державного підприємства, хоча фактично належить державі. Відсутність такого статусу підтверджується постановою Вищого Господарського суду України та ухвалою Київського Апеляційного Адміністративного суду України. Це означає, що в нього відсутній обов’язок приймати рішення про відрахування 30% чистого прибутку на виплату дивідентів та сплачувати такі дивіденти до державного бюджету, а усі комерційні операції не підпадають під норму закону про державні закупівлі. Саме через це містяться високі корупційні ризики. Крім того, результати фінансової діяльності не мають права перевіряти державні контролюючі органи такі як фінансова інспекція та контрольно-ревізійне управління. Про це заявив у п’ятницю з парламентської трибуни народний депутат України Михайло Головко.

За словами Головка, через відсутність відповідного статусу підприємства, ним керують менеджери, які самостійно призначають собі зарплати по 1 млн. грн. на місяць, можуть розпоряджатися майном підприємства на свій розсуд, впливати на ціноутворення газу українського видобутку та не несуть жодної відповідальності перед державою за наслідки своєї діяльності. Це дозволяє повністю легалізувати корупційні схеми, а правоохоронні органи не здатні їх притягнути до відповідальності.

«Непрямим доказом цього є те, що через півроку після виїзду з України Онищенка, якого звинувачують у заподіянні шкоди державі в обсязі 3 млрд.грн., прибуток «Укргазвидобування» зріс нібито за рахунок ліквідації схем на 160 млн. грн. Тому виникає питання: а куди поділися ще 2,84 млрд.грн., на які зараз Онищенко ніяк не може вплинути чи вивести їх? Відповідно, або завдана шкода суттєво перебільшується, або гроші й надалі продовжують розкрадатися, але вже іншими особами. Зазначу, що уряд також нічого не здатен змінити, поки не матиме безпосереднього контролю над «Укргазвидобуванням», — зауважив політик.

На думку Михайла Головка, для того, аби змінити ситуацію та отримати державний контроль над підприємством, Кабінет Міністрів повинен вивести його з-під контролю «Нафтогазу» та перепідпорядкувати собі, надавши йому статусу державного підприємства. При чому це можна зробити звичайною урядовою постановою.

«Очікуваний операційний прибуток «Укргазвидобування» наступного року – 60 млрд. грн. У мене питання: чому держава в особі уряду вже не перший рік поспіль не хоче встановити контроль над цими коштами? Якщо цього не буде зроблено найбільшим часом, то найяскравішого доказу участі урядовців у «газових схемах» та отримання від них корупційного прибутку і уявити важко», — підкреслив Головко.

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `