финансовые потоки

Банк «Аваль» виставили на продаж — ЗМІ

Банк «Аваль» виставили на продаж — ЗМІ

Акціонери п’ятого за розміром активів Райффайзен Банку «Аваль» ведуть переговори про його продаж.

Про це Forbes повідомили чотири джерела — два інвестбанкіра, глава банку з групи найбільших і топ-менеджер одного великого клієнта Райффайзен Банку «Аваль».

Як пише видання, в прес -службі Raiffeisen Bank International AG, якій належить 96,4% акцій «Аваля», запевняють у протилежному.

«Це тривіальний слух з метою дестабілізації українського банківського ринку, який може бути пов’язаний з недавніми звітами про намір групи UniCredit продати Укрсоцбанк. Немає планів з продажу українського банку», — заявляє глава з маркетингу RBI Міхаель Пальцер.

Голова правління Райффайзен Банку «Аваль» Володимир Лавренчук сказав, що йому про переговори нічого не відомо.

Проте два співрозмовника повідомили, що в «Авалі» проводять (або проводили раніше) due diligence два потенційні покупці.

Одна з них — російська «Альфа Груп». «Альфа» зробила свою пропозицію, яку поки не акцептували у Відні. Вони будуть обговорювати його на цьому тижні», — відзначає інвестбанкір, знайомий з ходом переговорів.

Ще один претендент — «Дельта Банк» Миколи Лагуна. Лагун підтвердив свій інтерес до «Авалю». За його оцінкою, банк може бути проданий за один капітал з невеликим дисконтом.

Представник одного з потенційних покупців, що попросив не називати його, каже, що вони оцінили «Аваль» в 500-800 мільйонів доларів (залежно від умов угоди), пише видання.

За словами інвестбанкіра, знайомого з ходом переговорів, більш високі шанси на покупку «Авалю» — у «Альфа Груп».

«RBI хоче позбутися «від України», тому вони якийсь компроміс знайдуть. У цьому випадку фактор того, що «Дельта» — нехай і великий консолідатор, але не частина великої групи, яка може дозволити собі викласти всю суму одномоментно, буде дуже значущим. Для штаб-квартири RBI прийняти ризик розрахунків з «Дельтою» в розстрочку буде дуже складно. «Альфа» ж зможе це зробити одномоментно», — пояснює він.

Як пише видання, операція з продажу Райффайзен Банку «Аваль» може стати однією з найбільших за останні кілька років.

Нагадаємо, австрійський Raiffeisen Bank International придбав «Аваль» в 2005 році.

УП

Парнерская программа


Мнение

Поддерживаете ли Вы введение визового режима с Россией?

View Results

Загрузка ... Загрузка ...


 `